Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Wiesloch Alevi Kültür Merkezi, bir dizi etkinlik düzenlendi…

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ( AABF) üyesi olan Wiesloch Alevi Kültür Merkezi;  örgütlenmesine güç katacak nitelikte olan önemli toplumsal, inancsal ve siyasal etkinlikleri başarıyla gerçekleştirmeye devam ediyor.

11 Eylül günü Wiesloch mekezde düzenlen demokrasi etkinliğine üyeleriyle ve yöneticileriyle birlikte katılan Wiesloch Alevi Kültür Merkezi Başkanı Sultan Demir, demokrasi etkinliğine ilişkin sosya medya üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

”Canlar,
Bugün Wiesloch mekezde düzenlen demokrasi etkinliğine Alevi kültür merkezimizin üyeleri ile birlikte katkıda bulunduk. Anayasaya, insan haklarına, sayğıya, adil olmaya, birlik beraberliğe, eleştireye
önem verdiğimizi, katkı sunarak gösterdik.
Tamda Almanya Federal seçimleri öncesi önemli bulduğumuz bir etkinlikti. Emeği geçen tüm canlarımızı yürekten kutlarız.” dedi.
Wiesloch Alevi Kültür Merkezi, 12 Eylü günü de önemli bir etkinlik gerçekleşti. 
26 Eylül 2021 tarihinde  yapılacak Almanya Ferderal seçimler kapsamından düzenlene  panele ilişkin yapılan yazılı açıklmada, şu ifadelere yer verildi:
‘Değerli canlar,
Bugün Cemevimiz’de, 26 Eylül 2021 tarihinde Almanya Ferderal seçimlerine aday olacak Milletvekili adaylarını ağırladık. Öncelikle kendimiz ve Çatı örgütümüz AABF ‘den bilgi verdik.Değerlerimizi dile getirdik.
Partilerde programlarını tanıtma imkanı buldular.Soru cevap bölümünde güzel bir Dialog olduştu.”
Katılan Partiler :
SPD Lars Castellucci adına Dr.Schröder Ritzrau.
CDU Moritz Opelt adına 2013-2017 arası Milletvekiliği yapan Frau Margaret Horb.
Bündnis 90/die Grünen adına Milletvekil adayı Jürgen Kretz.
Die Linke adına genç Milletvekili adayı Zara Dilan Kızıltaş.( üyemiz Cemal Kızıltaşın torunu)
FDP mevcut Milletvekili Sayın Dr.Jens Brandenburg.’

Vekillerden ziyaret

26 Eylül 2021 tarihinde yapılacak olan Almanya Ferderal seçimlerinden dolayı partiler ve adaylar birçok sivil toplum kurumuna ziyaretler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda, 14.Eylül 2021 Salı günü  Die Linke’den

Milletvekili Gökay Akbulut ile Milletvekili Bernd Riexinger Wiesloch Alevi Kültür Merkezi- Cemevi’ni ziyaret ettiler. Ecevit Emre Dede’nin katlıkarıyal gerçekleşen ziyarette sırasında karşılıklı olarak seçimler ilişkin fikir alış verişinde bulunuldu.

A

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir