Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AVF: “73 cemevini öğrencilere tahsis ediyoruz

Alevi Vakiflar Federasyonu ( AVF), yazılı bir açıklama yaparak, “73 cemevini öğrencilere tahsis ediyoruz” dedi.

Alevi Vakıflar Federasyonu Başkanı Haydar Baki Doğan imzasıyla yaplan açıklamada, su ifadeler yer alıyor: “Bizim Alevi Vakıflar Federasyonu olarak Türkiye genelinde 12 vakıf bileşenimiz var ve bu 12 vakfın tüm Türkiye genelinde 73 cemevi bulunuyor. Bu cemevleri Edirne’den tutun Aydın, Manisa, Eskişehir, Malatya, Kayseri, Bingöl’e kadar Türkiye’nin her yerine yayılmış durumdalar. Devletin üniversite öğrencilerine yönelik yurtlarındaki bir sıkıntıdan dolayı biz Alevi Vakıflar Federasyonu olarak bu konuya son derece duyarlı davranıp, ihtiyacı olan tüm öğrencilerimize hiçbir karşılık beklemeden bütün cemevlerimizi barınma amaçlı tahsis ediyoruz.
Barınma amaçlarının yanı sıra aynı zamanda bizim cemevlerimizde her gün olağan bir şekilde aşevlerindeki lokmalarımızı da paylaşarak bütün öğrencilerimize bu konuda yardımcı olabilmek için cemevlerimizi açtık. Bununla ilgili hem bizim federasyonumuzun genel merkezinde bulunan telefonlar ve e mailler bütün gün çalışmakta. Buraya gelen bütün başvurulara cevap vermeye çalışacağız.
Her cemevimizde misafirhane olarak kullanılan 5-10 kişinin kalabileceği yerler mevcut. Bunu da hesapladığımız zaman 400’le 700 kişi arasında öğrenciye hizmet verebileceğimizi düşünüyoruz. Bütün kurumların duyarlı davranmasını ve öğrencilerimizin mağdur edilmeden üniversite hayatlarına devam etmelerini arzu ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.