Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Ratingen AKM’de zakir ve nefes topluluğu eğitimi başlıyor

Ratingen AKM, Almanya genelinde bir çok Cemevi’de Zakir-12 Hizmet ve Semah ekibi  bulunmamasını  zaman içinde ortadan kaldırlmasına önemli  katkıso olacak bir adım attı. Atılam bu adıman ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler yer alıyor:
”Özünde, sözünde kamil bir insanlık barındıran,dili, dini ırkı ve düşüncesi ne olursa olsun evvelinde kendini yargılayan,özünde hakkı bulan canlar “Merhaba”.
Çok önceden beri aklımızda olan bir projeyi gerçeğe dönüştürüyoruz. Almanya genelinde bir çok cem evinde Zakir-12 Hizmet ve Semah ekibi bulunmamaktadır. Yani dergaha gelip pişelim desek yönlendirecek pek kimse yok idi…
Bu proje nezdinde oluşturduğumuz nefes topluluğu ile Almanya genelinde Cem de Zakir-12 hizmet ve Semah ekibi sıkıntısını ortadan kaldırmak ve bu topluluk ile sonrasında Unesco Uluslararası dünya müzik festivallerinde Alevi-Bektaşi kültürünü temsil etmek amacı ile katılım sağlamaktır.
Kontenjanımız sınırlı sayıda!
Sizde gönülden bizimle yol yürümek istiyorsanız iletişim bilgilerinizi afişte bulunan mail adreslerine göndermenizi rica ederiz.
Aşk muhabbetiniz olsun. Eyvallah..
 Katılım 6 yas üstünden itibaren başlamaktadır.
3G kuralları geçerlidir.”
Çağdaş Aslan
Ratingen Akm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.