Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

-Binali İpek-
“El elin eşeğini türkü çağırarak arar”
Sen kendi hakkına doğru bilinçli iradeli sahip çıkmazsan herkesin Alevicilik oynadığı, Aleviliğin inançsal olarak, kırıma uğradığı bu süreci yaşarsın.
Alevilerin kurdukları örgütlenme Ülkede 1600 aşkın CEM EVİ’ne ulaşmış yalnız %90 nından fazlasıyla şartları bahanesi ile Ülkede yaşanan siyaset ve inancın hakim rengini taşıyor.
Günü kurtarmak bizde varız havasında günümüze kadar Devlet politikalarının, İslamın yapamadığını kendi kendini asimile ederek, sisteme entegre hale getiriyorlar.
Ülkede gerici, faşist İslamcılık, ırkçılık hiçbir döneminde eksik olmadı.
Her dönemin şartları içerisinde Alevilerin üzerinde baskılar çeşitlenerek güne uyarlanark arttı.
Çalıştaylar Cami – Cem Evi projeleri Model Cem Evi imalatı vs. şekilde devam ederken güya çok çeşitli raporlar, araştırmalar, tezler ile çoğu maksatlı asimilasyona hizmet eden bilimsel tarihsel zeminler olarak sunuluyor.
İşbirlikçi elemanlar Alevi hareketinin en mahrem noktalarına nüfüz etti.
Aleviler artık örgütlenme içindeyiz güçleniyoruz diyerek gerçek devlet destekli örgütlenme perdelendi.
Her şey ağırlıkta devletin, hatta devletlerin siyaseti çerçevesinde şekilleniyor.
Ön kabuller oluştu.
Soran sorguluyan itiraz edenler alabildiğine ötekileştirildi.
Kontrollü büyüme devletin egemen zihniyetine uyumlu gelişti.
En son gelişmeleri hep birlikte gözlemliyoruz.
Çalıştaylar, Protokolller, mafia ziyaretleri, Irkçı temelde yapılar kurmadan, özel elemanların Cem Evi ziyaretleri toplumun inançsal olarak uydurulmuş algılarla teslim alınmasına kadar her şey planladıklarından dahada iyi yürüyor.
1585 Cem Evi ziyaret edildiği söyleniyor.
Bir takım vaatlerin sunulduğu yeni bir evre başlatılıyor.
Bu durum ayakları yada uzuv ve organlarını kaybetmiş Anestezi uygulanmış bir hastanın yavaş yavaş kendine gelerek sancılarını ağrılarını hissetmeye başladığı artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamıyacağı gerçeği ile yüzleşmesi gibidir diye tarif etsek yanlış olmaz diye düşünüyorum.
Planlar planlar oyunlar oyun içinde oyunları, göçler zorunlu din dersleri demografik yapının değişimi , katliamlar sürgünler ile bu sürece gelindi.
Bundan nasıl kurtuluruz…?????
Ağır belkîde tarihin en ağır bedellerini ödeyerek kurtuluş mümkün, ama bu korku ve aymazlık uyku hali sıradanlık bize çok derin yaralar açtı.
93 tê bağrımıza ateş düşerek uyanmaya çalıştığımız süreci doğru örgütlenme direniş ve hak almak üzerine geliştiremedik.
Kalabalık kof balon örgütlenmeler oluştu.
Alevi hareketinin kadrolarında davasına inançsal kimliğine bedelleri göze alabilecek direnişçi ruha sahip insanlar dışlandı, ötekileştirildi şaklaban takımı poh pohçu etiket meraklısı, çıkarcı popülist kişilikler alabildiğine çoğaldı.
Bu kişiliklerin yöneticilikte etkin olduğu örgütlenmelerde doğası gereği bir şey beklemekte mümkün olmayacaktır.
Tabela ve binaların çoğalması alangirli isimler konması üyelik üzerinden şu kadar binlerce insan var denmesi nitelikliğin kaybolduğu niceliğe vurgulayan nutuklar atılması güçlü örgütlenmelerimiz var anlamı çıkmaz.!
Güçlü örgütlenme dediğini yaptırabilen, kararlı, mücadeleci emin adımlarla ilerliyebilen, gerektiğinde alanlara yüzbinleri taşıyan, kendine yönelik her türlü tehdide baskıya dirençli vazgeçirme potansiyeli barındıran, demokratik iradesi aksaksız çalışan örgütlenmedir.
Alevi kimliği taşıdığı için işsizlik yoksulluk çekenlerin varoşlarda öteki olarak yaftalananların acz içine düşürülerek.
Her önüne gelenin manipüle ettiği belediye başkanı vali ye, milletvekiline tav olan siyasi partilere kapağı atama yarışında olan, koridorlarında her türlü işbirlikçinin dolaşabildiği özel temsilcilerle kapı arkasında görüşen örgütlenmeler egemenlerin ideallerine hizmet eder.
Bugün görünen köy budur.
Hani derler ya “Görünen köy kılavuz istemez.!
Bu uykuya acele son vermek gerekir.
Mücadelesini gerçekler demine yapan seyir için değil Hak için adalet için hizmet için ayaǧa kalkan Cümle Canlara…
Gerçeklerin demine devranına..
Aşk ile..

28.10.2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.