Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

HAYDAR CAN KILIÇDOĞAN BATIKENT CEMEVİ’NDEN HAKK‘A UĞURLANDI

Ankara’nın Batıkent semtinde iki kız çocuğuna yönelik tacizi engellemek isterken tacizciler tarafından 6 yerinden bicaklaması sonucu hayatını kaybeden  28 yaşındaki Haydar Can Kılıçdoğan, bugün Ankara’nın Batıkent semtindeki, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği- Batıkent Cemevi’nde  kalabalık bir kitle tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

” ACIMIZI VE ÖFKEMİZİ BİRARAYA GTİRMEYE CAĞIRYORUZ!”

Batıkent Pirsultan Abdal Cemevi, Haydar Can Kılıçdoğan’ın hayatın kaybettiğ saldırıya ve bölgede yaşanan saldır, cinsel taciz ve yaralamalara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Son yıllarda Batıkent’in çeşitli bölgelerinde saldırı, cinsel taciz, yaralama vakaları artıyor. Özellikle Meydan AVM ve Ali Dinçer Parkı çevresinde kümelenen yozlaşmış, çeteleşmiş ilişkiler şimd iye kadar semtimizin üç(?) genç insanını üç kardeşimizi aramızdan ayırdı. Sonuncu kaybımız 14-15 yaşlarında 2 genç kadının uğradığı cinsel tacizi engellemeye çalışırken tacizci, saldırgan 2 kişinin bıçak darbeleriyle kaybettiğimiz Haydar Can kardeşimiz; 29 Ekim Pazar akşamı uğradığı bıçaklı saldırıdan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bir can daha vermeyeceğiz!

Gençlerimizi,kadın arkadaşlarımızı, komşularımızı tehdit eden bu karanlık, yozlaşmış, aşağılık çetelere geçit vermeyeceğiz.

Sokaklarımızda palazlanan ve canlarımızı aramızdan alan bu karanlığı semtimizden söküp atacağız.’

3 Kasım çarşamba akşamı saat 19.00da Murat Karayalçın Kent Meydanında Acımızı ve öfkemizi biraraya getirmeye çağırıyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Bir cafede 31 Ekim Pazar günü meydana gelen olayda, masada oturan 12 ve 13 yaşlarındaki iki kız çocuğu kafeye gelen ve madde bağımlısı oldukları belirtilen kişilerin sözlü ve fiziksel olarak tacizine uğradı. Bu arada yan masada oturan Haydar Can Kılıçdoğan ile kafenin garsonu, tacize müdahale edince kavga çıktı. 6 yerinden bıçaklanan Haydar Can Kılıçdoğan hastaneye kaldırıldı. Kılıçdoğan bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.