Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Tayyip Erdoğan İstanbul’da Büyükşehiri kaybetme ihtimalinden söz etti

 AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “Şu anda İstanbul’da buraya hareket ettiğim ana kadar ilçe sayısı Cumhur ittifakında. Bu ne demektir. Halkımız büyükşehri belediye başkan adayı olarak verse dahi ilçelerin çoğu bizde” açıklaması yaptı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde “balkon konuşması” yaptı.

Erdoğan, şunları söyledi:

 

“Bazıları kendini darı ambarında sanıyor. Şunu bilmeleri lazım. 4,5 yıl bu kardeşiniz cumhurbaşkanı mı, AK Parti iktidar mı? Bu yolda nasıl şu ana kadar geldiysek bundan sonra da devam edeceğiz. Cumhur ittifakı olarak bizi sandıkta birinci yapan milletime şükranlarımı sunuyorum.

Kürt kardeşlerimizin kendi iradelerini pazarlık masalarına sunanlara verdiği çok önemli bir derstir.

Bu seçimde arzu ettiğimiz neticeleri allamamızı gönüllere yeterince girmemiş olarak görüyorum. Milletimize kendimizi ifade etmenin gayreti içinde olduk. Buna rağmen eksiklerimiz varsa bunları düzeltmek boynumuzun borcudur. Bunun halkımızda arayamayız. Yine kendimizde arayacağız.

İtirazlarımızı yapacağız. Netice alırız ya da almayız. Şunu unutmayın her olanda hayır vardır. Demokrasi mücadelesi budur.

Şu anda Ankara’da ilçelerin çoğu AK Parti’de. Böyle bir tablo var. Şu anda İstanbul’da buraya hareket ettiğim ana kadar ilçe sayısı Cumhur ittifakında. Bu ne demektir. Halkımız büyükşehri belediye başkan adayı olarak verse dahi ilçelerin çoğu bizde.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir