Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

FUAF Yönetim Kurulu üyeleri, 16. Yönetim Kurulu toplantısını Nantes Alevi Kültür Merkezimiz de gerçekleştirdi !

Fransa Alevi Birlikleri Federasyon ( FUAF) Yönetim Kurulu üyeleri 13-14 Kasım 2021 tarihlerinde Nantes Alevi Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek, 16. Yönetim Kurulu toplantısını  gerçekleştirdi. FUAF Eşit Başkanları Rozbi Demir ile Hakan Alca’nın toplantıya katılan FUAF Yönetim Kurulu üyelerine ilişkin yaptıkları yazlı açıklamada, ” Yol aşkı ve inancıyal Nantes AKM’mizin yollarına düşüp, 2 gün boyunca toplantımıza katılım sağlayıp, büyük emekler veren FUAF Yönetim Kurulu üyelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadeleri yer alıyor.
 FUAF Eşit Başkanları’nın toplantıya ilişkin yaptıkları açıklamada, şu ifadeleri yer alıyor: ”13-14 Kasım 2021 tarihlerinde, Fransa Alevi Birlikleri Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri, 16. Yönetim Kurulu toplantısını Nantes Alevi Kültür Merkezimiz de gerçekleştirdi !
FUAF YK olarak, en son yaptığımız cemal cemale toplantımız dan bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalarımızın ve alevi hareketinin geçtiği zor sürecin değerlendirmeleri yaparak, ön gördüğümüz önemli ve değerli çalışmalarımızın takvimini oluşturarak toplantımızı sonlandırdık.
Yönetim Kurulu toplantımızın ardından, Nantes AKM’izin Yönetim Kurulu ve üyeleriyle beraber verimli bir muhabbet gerçekleştirdik.
Bu vesileyle, binlerce kilometre yapıp, YOL aşkı ve inancıyla Nantes AKM’mizin yollarına düşüp, 2 gün boyunca toplantımıza katılım sağlayıp, büyük emekler veren FUAF Yönetim Kurulu üyelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.
Artı, iki gün boyunca bizleri hanelerinde mihman eden Nantes AKM’mizin üyelerine, Mustafa ve İmam Başkanlarımız ve kadın Canlarımız şahsında şükranlarımızı iletiyoruz. Emekleri Hakk katında kabul ola. O güzel yüreklerine aşk ola !
Pir Sultan Abdal’ın dediği gibi :
“Yine gerçeklerden açtık kapıyı,
Bir pirin önünde kıldık tapıyı
Arı birlik ile yapar yapıyı
Birlik ile bitmeyende bal olmaz”
Birliğimiz daim olsun!
Sağlıkla kalın,
Aşk-ı muhabbetlerimizle.”
 AHA / Suna Çimen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.