Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

CHP’nin Mersin mitinginde kullanacağı slogan belli oldu

Doların yükselmesinden sonra Mersin Cumhuriyet Meydanı’ndan miting düzenlemek isteyen CHP’ye Valilik’ten izin çıkmamıştı. Önceki gün “Mitingimizi yapacağız” çıkışıyla gündem yaratan Kılıçdaroğlu’nun kullanacağı slogan da öğrenildi. Buna göre CHP, Mersin Mitingi’ne “Milletin Sesi Kılıçdaroğlu” sloganıyla çıkacak.

Türkiye’de dolar ve enflasyondaki dalgalanmaların ardından CHP de erken seçim çağrılarını artırdı. Kurdaki tarihi yükselişin ardından CHP de Mersin’de miting kararı aldı. Ancak CHP’nin miting yapmak istediği Cumhuriyet Meydanı’na Valilik’ten izin çıkmamıştı.

4 Aralık Cumartesi günü saat 13:30’da Mersin’de eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanında yapılması planlanan mitingin sloganı ‘Milletin Sesi Kılıçdaroğlu’ olarak belirlendi.  Mitingin tanıtım afişlerinde Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafıyla birlikte ‘Hemen seçim’, ‘Erken seçim’ vurguları yapıldı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün mitinge ilişkin yaptığı açıklamasında şunları söylemişti: ”Mitingimizden niye rahatsız oluyorlar, anlamakta zorluk çekiyorum. Demek ki bir kusurları var. Sayın Vali, Cumhuriyet Meydanı’nı yasaklıyor, başka bir yer göstermiş. Mitingimizi yapacağız. Vali de görecek, Erdoğan da görecek, herkes görecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.