Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Rus İsrail İttifakı Suriyeye Roket Olarak Dönüyor

-Nidal Hawari-

İsrail, İran ve Lübnan Hizbullah bahanesiyle ayda iki defa Suriyenin hayat damarlarını vuruyor. Ruslar bu sürece hep göz yumdu. En son İsrail, Suriye görüşmelerinden sonra ayda 4 defa vurmaya başladı.

Bugünkü saldırı ağır olduğu gibi Suriyenin can damarı gemeleri ve Limanı bombaladı.

Binlerce kez belirtim Suriyenin direniş ekseni dışında güvenebileceği tek ülke yoktur. Tarih bunu hep ispatladı. Suriye şimdi direniş ekseninden uzaklaşsın bin parça ederler. Libya en bariz örneği. Avrupaya yaklaştıkçı ittiffaklar gelştirdikçe sarıldı ve vahşice katledildi. Dünyanın düzeni bu. Yine milyon kez takrarladım bu savaşlar, devrim demokrasi savaşları değil. Savaşta yer alan kimse demokrat değil, konu bu değil. Barbarlık! Halklar kıyma makinasında öğütülüyorlar ya da açlığa mahkum ediliyorlar.

Savaşın 80% ni Türkiye üzerinden yürütüldü. Ruslar S400 leri Türkiye’ye sattı ama Suriyelilere satmadı, İsrail darılır diye. Suriye savaşı üzerinden kendini var etti ama savaşın tutarlı bitmesini istemiyor savaş işşine geliyor. Tüm bölge devletleriyle savaş üzerinden ilişkilerini geliştirdi. ABD, suriyenin yarısını aldı. Rusların çokta umurunda olduğunu sanmıyorum.

Tansyon yükselmeye devam edecek. Suriye, İsraili vurmaya mahkum aksi halde vurulmadık köy bile kalmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.