Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD: Aysel Tuğluk Serbest bırakılsın!

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD), 28 Aralık 2016 tarihinden bu yana Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu buluna  Aysel Tuğluk’un sağlık durumuna dair yazılı açıklama yaptı.

‘‘Aysel Tuğluk’a yapılan zulüm insanlığa sığmayacak kadar büyüktür‘‘ ifadelerinin yer aldığı PSAKD açıklamasında, ‘‘Siyasi tutsak Aysel Tuğluk’un sağlığı her geçen gün kötüye gidiyor. Daha fazla zaman kaybetmeden hastanede tedavi edilmeli ve cezaevi koşullarından çıkarılmalıdır‘‘ denildi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derenği – Genel Merkezi tarafından tyapılan yazılı açıklamanın devamında, şu ifadeleri kulalnıldı: ‘‘Yaşam hakkı, her türlü otoriter iradenin üstünde ve hukuk güvencesi altındadır.Aysel Tuğluk’un sağlığına kavuşması için adım atmak, bir lütuf değil evrensel insan hakkıdır. Bir tarafta Madımak katili Ahmet Turan Kılıç’ı sağlık durumunu gerekçe göstererek serbest bırakanlar, sadece siyaset yaptığı için tutuklu olan Aysel Tuğluk’un tahliye edilmesine onay vermiyor.

Aysel Tuğluk’a yapılan zulüm insanlığa sığmayacak kadar büyüktür. Önce annesini mezarına ”sığdırmayanlar ”,şimdi ise sağlık durumu ağırlaşmasına rağmen tahliyesine engel oluyorlar. Yarattığınız kin deryası dönüp mutlaka sizi de vuracaktır. Ve o gün hukuk ve adalet size de lazım olacak unutmayın!

Bu güne kadar çeşitli mecralardan yapılan çağrılara sessiz kalmak,insanlığa kulak tıkamaktır. Aysel Tuğluk bir hukukçudur. Alevi’dir. Yurtseverdir, Devrimcidir. Ama asla katil değildir. Asla zalimden yana olmamıştır.Sağlık ve yaşam hakkı kutsaldır.

Aysel Tuğluk tedavisi için tahliye edilmelidir!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.