Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

HDP’li Kaçmaz’dan Soylu’ya: “Kendi pisliklerinizi bize saldırarak örtmeye çalışmayın.Video

HDP Milletvekili Kaçmaz: “Bu iftiranızın hesabını soracağım.” Kaçmaz, Soylu’nun bahsettiği kişinin HDP Gençlik Meclis üyesi olduğunu, aylardır çalışmalarını emniyet teşkilatının gözü önünde sürdürdüğünü belirterek, “Kendi pisliklerinizi bize saldırarak örtmeye çalışmayın. Size yanlış bilgi de verdilerse onun hesabını siz sorun, çünkü bu iftiralarınız karşısında ant olsun ki sizden hesap soracağım” dedi.

HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AKP Cizre İlçe Başkanı Tahir Güven’in katilinin kendi evinde yakalandığı yönündeki iddiasına cevap verdi.

Kaçmaz, Soylu’nun bahsettiği kişinin HDP Gençlik Meclis üyesi olduğunu, aylardır çalışmalarını emniyet teşkilatının gözü önünde sürdürdüğünü belirterek, “Kendi pisliklerinizi bize saldırarak örtmeye çalışmayın. Size yanlış bilgi de verdilerse onun hesabını siz sorun, çünkü bu iftiralarınız karşısında ant olsun ki sizden hesap soracağım” dedi.

 

Kaçmaz, şunları dedi:

“İftiracı bakanın çok net bir iftirasına maruz kaldım. (E-Devlet’ten aldığı ikametgah adresini göstererek) Benim, ailemin, kardeşlerimin, Türkiye’nin pek çok yerinde oturduğu, pek çok adresi var. Dün gece bahsettiği kişi, Siloıpi çarşı merkezine yakın bir yerde gözaltına alınmış. Öyle bir anlatıyor ki, sanki bilinmeyen biriymiş gibi… HDP Gençlik Meclisi üyesi ve aylardır Şırnak il ve ilçelerinde partinin bütün çalışmalarında, emniyet teşkilatının gözü önünde çalışmalarını yürütüyor. Eğer dediğiniz gibi YPS üyesiyse, bugüne kadar neden işlem yapmadınız? Utanmıyor musunuz yalan söylemeye? (İçişleri Bakanlığı’nın PKK’li dediği ama sonrasında beraat eden ve Bakanlığın tazminat ödemeye mahkum edildiği kişilerin fotoğraflarını göstererek) Kendi pisliklerinizi bize saldırarak örtmeye çalışmayın. Size yanlış bilgi de verdilerse onun hesabını siz sorun, çünkü bu iftiralarınız karşısında ant olsun ki sizden hesap soracağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.