Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD: Yasaklarla gözdağı vererek canlarımızı anmamız engellenemez!

 Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) Genel Merkezi, Maraş Katliam’ında hayatını kaybedenler için Alevi kurumları tarafından Maraş’ta yapılması planlana anmaya sayılı günler kalmışken, Maraş Valiliği  kenteki her türülü etkinliği yasaklama kararına yazlı bir açıklama yaparak sert terpki gösterdi . Açıklamada yasaklarla Alevilere gözdağı vermek istendiği belirtilerek, baskı ve yasaklarla hiçbir güçün Alevi kurumlarının Maraş’ta yapacakları anmayı  engelleyemeyeceklerine vurgu yaptı.

” KATLEDİLENLERİMİZİ ANMAK DA YASAK!”
  PSAKD, ”Katledilenlerimizi anmak da yasak” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Maraş Valiliğinin kenteki her türlü etkinliği gecici olarak yasaklamasının Alevilerin Maraş’ta yapılacakları anmayı engellemeye dönük bir yönelim olduğuna dikkat çekti.
”Maraş valiliği yaptığı bir açıklamada, kentte her türlü etkinliğin yasaklandığını duyurdu” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın devamında, şunlar ifade edildi:
”Neden her yıl tam da bu günlerde yasaklar getiriliyor. Çünkü bu topraklarda Aleviler katledilir ama onları anmak tehlikelidir!
Hiç bir güç onları anmamıza,katilleri teşhir etmemize engel olamaz.
Bu ülkede,43 yıl önce Maraş’ta Aleviler katledildi. Bu gerçekliği kimse gizleyemez. Yasaklarla gözdağı vererek canlarımızı anmamız engellenemez.
Pir Sultan Abdal örgütlülüğü olarak 25 Aralık Cumartesi günü Maraş’ta olacağız.
Anma programımızı kamuoyu ile paylaşacağız.
Maraş Alevi katliamını unutmadık affetmiyoruz..!”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.