Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

St Pölten Cem evini satışa sunanları, basın açıklaması ile kınandı.

Aydın Şafak / Viyana
‘AABF den üyeliklerini geri çektiklerinde, Namus ve şeref üzerine yemine tuttular kendilerini.Kimselerin şemsiyeleri altında degil,bağımsız kalacaklarını beyan edenlerin güvenirligi işte bu aşamaya kadar gelindi’.
Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) haftalar önce geniş kapsamlı duyurular gerçekleştirerek, St Pölten Cem evini Açık artırmaya götüren zihniyet sahipleri Mehmet Mercan ve Yönetimine karşı,18 12 2021 Cumartesi günü basın Açıklamasını St Pölten AABF Bileşenleri Alevi Kültür Merkezinde Gerçekleştirdi.
Basın açıklaması yeri olarak daha önce verilen Açık artırma ile satılan St Pölten Cem evinin önünde olacaktı. Fakat Ali Demir adlı bir çanımızın Ölümünden dolayı,vede Taziyeleri olmasından dolayı hem İlerisi için dedikodulara meyil vermemek,Hemde AABF nin doğru tutum ve olması gereken noktada aldığı o anki kararla Bileşen dernekte basın açıklamasını yapmayı uygun buldu.
Basın açıklaması Avusturya Alevi Birlikleri Federsyonu (AABF) ve bileşen Alevi Kültür merkezlerin yoğun katılımı ve destegi ile başlanıldı.Başta Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) olmak üzere, St Pölten, Viyana, Wr.Neustadt, Graz, Linz, Wels ve benzeri Alevi Kültür merkezleri adına konuşmalar yapıldı.Aynı Zamanda Avusturya ABF İnanç kurumu Avusturya Alevi Kadınlar Birligi, St Pölten AKM inanç kurulu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) ve Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) adına konuşmalar yapıldı.
Yapılan kısa konuşmalarda, Mehmet Mercan ve Ekibinin vurdum duymaz inatçılığının sonucunda,Avusturya ve Avrupanın ilk ve tek eseri olan bu güzelim Cem evinin bu hale düşürülmesi öncesi,Avusturya Alevi Birlikleri federasyonu (AABF) günlerce çağrılar yaptı,Görüşmeler ve yazışmalar cevapsız ve kulak ardı edilerek yanıtsız bırakıldı.Amma kendi üye ve taraftarlarına göksünü gere gere ‘kredi işini halediyoruz.Burayı kimse ya da kimselere yem etmiyecegiz’ demişti.
Avrupa da, ilk kez bir Cem evi icra yolu ile satışa sunulmuştur.Hiç bir Cem evi kendi giderlerini ödeyemeyip satlığa sunulduğu görülmemiştir. İlk kez bir Cem evi yöneticiler tarafından sıkıntıya sokulup,Bağış kampanyası ile kurtarılamamıştır. Mehmet mercan suç işlemiştir.Alevi toplumunu bu icratları ile zora sokmuştur.yol hikayesini yazarak ihanet ve kindar bir yola girerek düşkünlük mertebesine ulaşmıştır denildi.
St Pölten AABF Bileşenleri adına Gülşah Koç, Avusturya AABF İnanç kurulu adına Baki Buga, Viyana Alevi Toplumu adına Ali Rıza Yıldırım,Wr.Neustadt AKM adına Ayfer Tursun,Linz Akm adına Doğan Bağ, Avusturya Alevi Kadınlar Birligi adına Ülker Koç, Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu adına genel Başkan Özgür Turak.ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu adına M. Ali Çankaya kısa konuşmalar yaptılar. Moderatörlügü Alattin Şahan, Almanca sunumu ise Hatice İlter yaptı.
Yaplan konuşmlarda, Mehmet Mercan ve ekibi esas kindarlığını St Pölten Cem evinin 30. yılında düzenledigi geceyle ilk icratını göstermişti. 30 yıllık Bir dernekte, kendisi 2 yılllık yönetimde iken , 28 yıllık bir serüvende Emegi geçen diger Başkanları emeklerinden dolayı davet etmemesi ve Onların emeklerine sahiplenmesi zeka bakımında ne kadar Emek hırsızı olduğunu gerçegini gizleyemez. AABF den üyeliklerini geri çektiklerinde, namus ve şeref üzerine yemine tuttular kendilerini. Kimselerin şemsiyeleri altında degil, bağımsız kalacaklarını beyan edenlerin güvenirligi işte bu aşamaya kadar gelindi denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.