Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AAKB :Aysel Tuğluk ve tüm siyasi ve hasta tutsaklar serbest bırakılsın!

Aysel Tuğluk, cezaevindeyken annesi Hakk’a yürüdü. Annesinin cenazesi Ankara’da toprağa sırlandıktan sonra faşist grupların saldırısına uğradı. Aysel Tuğluk, yaşadığı bu travma nedeniyle ağır bir hastalığa maruz kaldı. Uzmanlar Tuğluk’un hafızasını etkileyen hastalığı sebebiyle, tek başına kalmasının mümkün olmayacağına vurgu yapıyor. Buna rağmen Tuğluk serbest bırakılmıyor.

Önceki dönem DTK Eşbaşkanı da olan HDP’nin eski Eş Genel Başkan Yardımcılarından Aysel Tuğluk’un sağlık sorunları günden güne artıyor. Almanya Alevi Kadınlar Birliği(AAKB),  sağlık durumu kötüleşen Aysel Tuğluk’un bir an önce serbest bırakılmasını için çağrı yaparak, “ Tuğluk, kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele yürüten bir siyasetçi  “Bugün kendisine yaşatılanlara itiraz ediyor; Aysel Tuğluk’un tahliyesini talep ediyoruz. ” dedi.

AAKB, Tuğluk’a ilişkin yaptığı açıklamada, tüm kadınlar ı30 Aralık Perşembe günü saat 11;00’ de  bulundukları her yerdeki  Postanelerden  Aysel Tuğluk’un  serbest bıraklımas için  TC Adalet Bakanlığına mektup gönderem çağrısı yaptı.

‘‘Unutmayın; Adalet herkese lazım‘‘ ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyel:

‘‘Kadın mücadelesini her alanda, her koşulda yükseltelim!

Çağrımızdır; Her ilde bulunduğumuz postanelerden Adalet Bakanlığı’na fax çekelim, mektup gönderelim!

KADINLAR İÇİN ADALET

HASTA TUTSAKLARA SERBEST BIRAKILSIN

AAKB olarak

Tüm kadınların atığı imzayı

Çağrıyı burdan birkez daha yeniliyerek

Tuğluk’un kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele yürüten bir siyasetçi  “Bugün kendisine yaşatılanlara itiraz ediyor; Aysel Tuğluk’un tahliyesini talep ediyoruz. Ayrıca, ‘Kadınlar İçin Adalet’ talebimiz doğrultusunda Tuğluk ve onun gibi siyasi sebeplerle mahpus edilen tüm kadınların özgürlüklerine kavuşması talebimizi yineliyoruz. Aysel Tuğluk’un cezaevinde kalamayacağına dair, kapsamlı bir kurul raporu ortadayken, ısrarla bunun gereği yerine getirilmemesi, başta Adalet Bakanlığı olmak üzere devletin sorumluluğundadır. Tuğluk’un sağlığıyla ilgili gelişebilecek tüm olumsuz sonuçlardan, ‘cezaevinde kalamaz’ raporunu görmezden gelen idari ve adli makamlar sorumlu olacaktır.”

“Ona yaşatılan bu tüm yetkilileri bir kez daha hukuka, bilime ve vicdana uygun davranmaya çağırıyor; Tuğluk’un tedavisinin olması gereken ortamda sürdürülebilmesi için bir an önce özgürlüğüne kavuşması gerektiğini hatırlatıyor, dayanışma çağrımızı.

ı30 Aralık Perşembe günü saat 11;00’ de

Unutmayın; Adalet herkese lazım.

Kadın mücadelesini her alanda, her koşulda yükseltelim!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir