Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Almanya’daki ‘Bozkurtlar’dan milletvekiline saldırı planı

‘Bozkurtlar’ın Sol Parti (Die Linke) Federal Milletvekili Sevim Dağdelen’e karşı somut saldırı planladığı iddia edildi.
Sol Parti (Die Linke) Milletvekili Sevim Dağdelen, federal seçim kampanyası sırasında Almanya‘da da faaliyet gösteren ‘Bozkurtlar’ adı verilen ülkücü hareketin saldırı planlarının hedefi olduğunu açıkladı. Dağdelen’in Berlin ofisi de Dağdelen’e gelen tehdidi onayladı.

“Kölner Stadtanzeiger” gazetesinde yer alan bir habere göre tehdid, 23 Eylül’de Gummersbach’ta Dağdelen’in katıldığı bir panele yönelik gerçekleşti. Dağdelen’in ofisi ise güvenlik nedeniyle saldırı planları hakkında herhangi bir ayrıntı vermek istemedi. Sol Parti meclis grubu başkanları Amira Mohamed Ali ve Dietmar Bartsch, milletvekillerine yönelik “faşist bozkurtlar” gelen tehdidi” kınadılar. Sol Parti uzun zamandır Bozkurtların yasaklanması çağrısında bulunuyordu bu yasağın gelmesini bir kez daha yineledi.

Mohamed Ali ve Bartsch, “Federal hükümet aşırı sağcılık tehlikesini ciddiye almalı ve kararlı davranmalıdır” dedi. Meclis grubu başkanları yaptıkları açıklamanın devamında “Bundestag’ın (Almanya Federal Meclisi) demokratik olarak seçilmiş üyelerinin, Erdoğan rejiminin entrikalarına karşı net duruş ve tutumları nedeniyle bu tür saldırılara maruz kalması korkunç ve kabul edilemez” olduğunu ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir