Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF-NRW Bölge Temsilciliği yeni  yönetimini seçti

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) NRW Bölgesi Olağanüstü Genel Kurulu’nu başarıyla gerçekleştirerek yeni yönetimini seçti. Selahattin Göktürk ve  Soner Solmaz  tarafından oluşturulan iki listenin yarıştığı genel kurula koronavirüs salgınına rağmen yoğun bir  katılım oldu.

47 Alevi Kültür Merkezi- Cemevi‘nden gelen 121  delegenin katıldığı genel kurul, Alevilik ve Demokrasi  mücadelesinde yaşamlarını yitirenlerin anısına yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla başlandı. AABF NRW Bölgesi İnanç Kurulu Başkanı Mehmet Korkmaz‘ın  Gülbenk okumasının ardından, AABF-NRW Bölge Yöneticisi ve Neuss Alevi- Bektaşi Kültür Merkezi Başkanı Hüseyin Karabulut söz aldı.  Sözlerine,  “Sevgili delegeler, değerli canlar sizleri Neuss Cemevi‘nde  meyman etmekten dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz‘‘ diyerek başlayan Karabulut, konuşmasına, şu ifadelerle devam etti: ‘‘AABF-NRW Bölgesi, başkanı olduğum Neuss Cemevi’nde bugün seçimli genel kurulunu yapıyor. Genel kurulun Alevilere yakışan bir olgunlukla  gerçekleşeceğini biliyorum. Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ( AABF) öncülüğünde yapılan  çalışmalar yalnızca Almanya’daki Aleviler için değil, dünyanın her yerindeki Alevileri için de çok önemlidir. AABF bizim örgütlü birlik çatımızıdır, gözbebeğimizidir.. Türkiye’deki yol kardeşlerimiz hep söylerler, AABF’nin olması bizim güvencemizdir ” dedi.

Hüseyin Karabulut’un konuşmasından sonra, divan seçimi yapıldı. Divana iki listenin  ortak adayları olan Seydi Koparan, Metin Kaçmaz, Demet Kahraman, Aynur Özcan ve Ali Hıdır Teper  seçildiler.

AABF-NRW Bölge Genel Kurulu’nda  çatı kurumu adına AABF Genel Sekreteri Ufuk Çakır söz alıp kunuştu. Konuşmasında ağırlıklı olarak AABF’nin kazanımlarının üzerinde duran Çakır, konuşmasının devamında Alevilerin toplumsal – örgütsel birliğinin önemine dikkat çekrek, her iki listeden yönetime  aday olanlara başarılar diledi.

Genel Kurulu’da listelere 30 dakikalık söz verildi. Önce Selahattin Göktürk’ün başında olduğu liste söz aldı. Ardından  Soner Solmaz’ın başında olduğu liste söz hakkını kullandı. Her iki listeden adaylar yaptıkları konuşmalarda AABF NRW Bölge yönetimine neden aday olduklarını ve seçildiklerinde neler yapacaklarını anlattılar. Alevilierin örgütsel birliğinin öne çıkarıldığı konuşmaların ardından oylamaya geçildi.

23 Ocak 2022 Pazar günü Neuss Cemevi’nde başarıyla gerçekleştirilen AABF-NRW Bölgesi Olağanüstü Genel Kurulu’ndaki hizmet yarışını Selahattin Göktürk’ün listesi kazandı.

Sonuçların açıklanmasından sonra Selahattin Göktürk ve Soner Solmaz söz alarak görüşlerini açıkladılar. Hem Göktürk hem de Solmaz yaptıkları kısa konuşmalarda, kazananın kişiler değil AABF’nin örgülü gücü olduğuna vurgu yaparak, Alevilerin birliğini güçlendirecek bir anlayışla bundan sonrada birlikte çalışacaklarını ve toplumsal Alevi iradesinden aldıkları güçle mücadeleyi daha da büyüteceklerini belirttiler.

AABF NRW Bölge Temsilciliği‘nin yeni yönetim listesi şöyle:

1-Selahattin Göktürk

2-Mesut Kabakçı

3-Nurten Yalnız

4-Çağlar Ekici

5- Yasin Tohumcu

6- Halit Kurt

7-Serpil Çelik Mert

8- Dilek Şirin

9-Vedat Bican

Genel kurulun sonuçlarına ilişkin yazılı bir mesaj yayınlayan Selahattin Göktürk, genel kurula katılan Cemevi başkanlarına,  delegelere, divan üyelerine, her iki listeden yönetime ve kurullara üye olan adaylara, Neuss Cemevi Başkanı Hüseyin Karabulut’a AABF temsilcilerine, eski Bölge Başkanı Soner Solmaz‘a ve yol arkadaşlarına teşekkür etti.

Göktürk, AABF-NRW Bölge Yönetimi adına yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

” Sevgili canlar, değerli başkanlar, öncelikle 23.01.2022 tarihindeki genel kurulumuza ev sahipliği yapan ve bu zorlu süreçte çok titiz, özverili ve mükemmel hazırlık çalışmaları ile öne çıkan sevgili Başkan Hüseyin Karabulut nezdinde emek veren Neuss Cemevimizin cümle canlarına şükranlarımı sunuyorum. Dünkü genel kurulda divanda yer alan başta sayın Seydi Koparan olmak üzere Metin Kaçmaz, Aynur Özcan, Hıdır Ali Teper ve Demet Kahraman canlarımızada özverili ve tarafsız yönetimlerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ayrıca dün AABF’ mizi temsilen gelen ve selamlama konuşması ile bizleri onurlandıran sayın Genel sekreterimiz Ufuk Çakır’ada teşekkürlerimi sunuyorum. Bu zor koşullarda genel kurulumuza gelen siz değerli Başkanlar ve delegelerimize bölge yönetimimizin şekillenmesine katkı sunduğunuz için yürekten teşekkür ediyorum. Sevgili canlar şimdiye kadar yönetimde görev üstlenen bütün yönetici canlarımıza Soner Solmaz nezdinde emeklerinden dolayı şükranlarımı sunar ve bundan sonrada örgütümüzün birlik beraberlik ve başarılarının devamı için katkı ve önerilerinide bekleriz. Bizler hep birlikte AABF’yiz ve güçlüyüz. Yüce Hakk yardımcımız, Hz.Hızır kılavuzumuz olsun.

Aşk ile …”

Haber Merkezi

Fotoğraflar: Metin Kaçmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.