Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Metin Kaçmaz, Dortmund Cemevi’nde okurlarıyla buluşuyor

Araştırmacı, Yazar Metin Kaçmaz, kurucu ve eski yöneticilerle yapmış olduğu röportajları ‘Almanya Alevi Örgütlenmmesini Yaratan Değerlerimiz 1’ adıyla kitaplaştırarak yayınladı.

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu‘nu kuran cemevlerinin arasında olan Dortmund Cemevi, kitabını tanıtması için Araştırmacı – Yazat  Metin Kaçmaz‘ı 8 Nisan 2022 tarihinde üyeleriyle buluşturacak.

8 Nisan Cuma günü Dortmund Cemevi’nde gerçekleşecek bu anlamlı buluşmaya ilişkin,  Dortmund Cemevi Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler yer alıyor:

” Sevgili Canlar,

Değerli Alevi yazar Metin Kaçmaz Almanya’da Alevi örgütlenmesi tarihine ışık tutacak, Avrupa örgütlenmesi  başlangıcında zaman ve emek harcayan insanların unutulmaması ve yaptıkları işin ne kadar değerli olduğunu bu kitabında okuyabilir ve görebilirsiniz.

Dortmund Cemevimiz  Almanya çapında örgütlenme ‘de büyük çabaları ve katkıları olmuştur.

Cemevimizin emektar ve değerli canlarımız’dan Celal Köse, Hüseyin Özkuzucu ve Hüseyin Gerçek dedeyle söyleşileri bu kitapta yer verilmiştir.

Cuma günü 08.04.2022 saat 18.30’da yazar Metin Kaçmaz  Cemevimizde siz canlarla buluşacak  ” Almanya Alevi örgütlenmesini yaratan DEĞERLERİMİZ 1 ” kitabını tanıtacak.

Lütfen Değerlerimize sahip çıkalım. Cuma günü saat 18.30’da  Cemevimiz de buluşalım.

“Tarihinin bilmeyen sahip çıkmayan Halklar yok olmaya mahkumdur”

Aşk ile…‘

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.