Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

YSK toplantısından İstanbul’un 7 ilçesinde geçersiz oyların yeniden sayılması kararı çıktı

Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul İl Seçim Kurulu’nun 7 ilçede oy sayımının durdurması kararının ardından olağanüstü toplandı. Ankara’da Sadi Güven başkanlığında toplanan YSK toplantısında parti temsilcileri de yer alıyor. Saat 01.55 itibarıyla toplantı henüz devam ederken, oyların yeniden sayımını durduran tedbir kararı kaldırıldı.

CHP, yetkili kurullar tarafından karar alınmadan yeniden sayım işlemlerine başlanmasına itiraz etmiş ve İl Seçim Kurulu da bu gerekçe ile 7 ilçede ‘tedbiren durdurma kararı’ vermişti.

Bu karar ile Şile, Bayrampaşa, Ataşehir, Ümraniye, Beykoz, Fatih ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde başlatılan yeniden sayım işlemine son verilmişti.

YSK Başkanı Sadi Güven başkanlığındaki olağanüstü toplantıya siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı öğrenildi. Saat 2.15 itibarıyla toplantı henüz sonlanmadı ancak toplantıda İl Seçim Kurulu tarafından koyulan tedbir kararının kaldırılması kararı alındığı bildirildi. Tedbir kararının kaldırılması, söz konusu 7 ilçede oyların yeniden sayımına devam edileceği anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir