Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD Genel Başkanı Cuma Erçe oldu- Video

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) 16. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun Ankara’da başarıyla gerçekleştirerek yeni yönetimini seçti. 562 delegenin  oy kullandığı PSAKD 16. Genel Kurulu”nda Onur Şahin’in başında olduğu  beyaz liste 178, Cuma Erçe’nin başında olduğı sarı liste 384 oy aldı. Seçim, deleglerin büyük çoğunluğunun oyunu alan Cuma Erçe’nin başında olduğu sarı liste kazandı. 5 oy geçersiz sayıldığı  PSAKD 16. Olağan Seçimli Genel Kurulu, Alevilere yakışan bir olgunlukla başladı ve aynı olgunlukla sonlandı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği 16.Olağan Genel Kurulu’da yönetimi kazanan ekip  Cuma Erçe’yi  PSAKD Genel Başkanı olarak eçti. PSAKD Genel Başkanı olarak genel kurula katılan delegelere yönelik teşekkür konuşması yapan Cuma Erçe,  beyaz listenin başkan adayı olan Onur Şahin ve ekip arkadaşlarına genel kurulda Alevilerin örgütlü birliğini esas alan bir tavır sergiledikleri için teşekkür etti.

PSAKD Genel Başkanı Cuma Erçe, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) 16. Olağan Seçimli Genel Kurulu’na ilişkin yayınladığı yazılı mesajda, şu ifadeleri kuıllandı:

”Pir Sultan Abdal Kültür Derneği 16.Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Genel kurul iradesi içinde yer aldığım liste, delegasyonun büyük bir çoğunluğunun onayını aldı ve aynı irade beni de Genel Başkanlığa seçti. Kazanan PirSultan Abdal Kültür Derneği örgütlülüğü olmuştur.
Öncelikle listemize oy veren vermeyen bütün delegasyona teşekkür ediyorum. Bu genel kurul sürecinde çok büyük emekleri olan yol, hiç bir yardımı esirgemeyen yol arkadaşlarıma, gençlerimize sonsuz teşekkürler.
Arayan, soran, telefon eden, sosyal medya aracılığıyla tebrik mesajları yayınlayan can dostlarıma teşekkür ediyorum.
Aşk ile canlar…” dedi.
 KUTLAMA MESAJLARI:
Onur Şahin: Değerli arkadaşlar; PSAKD 16.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdik. Genel Başkan adaylığımız sürecinde yanımızda olan, destekleyen, emek veren tüm dostlarıma teşekkür ederim. Genel  Başkanlığa seçilen Cuma Erçe’ye ve çalışma arkadaşlarına başarılar dilerim. Yolları açık olsun.
Tüm dostlara sevgi ve muhabbetle…
 AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat:Pir Sultan Abdal Kültür Derneğimizin 16. Olağan Seçimli Genel Kurulu başarılı bir şekilde tamamlandı.
Gani Kaplan başkanımız nezdinde hizmet veren yöneticilerimize teşekkür ediyor, hizmete yeni seçilen Cuma Erçe başkanımız nezdinde yöneticilerimizi kutluyor, başarılar diliyorum.
Bozatlı Hızır yardımcıları olsun.

Ali Balkız: Dün başlayıp bugün devam eden Pir Sultan Abdal Kültür Derneği 16. Genel Kongresi sonuçlandı. Delegasyon Cuma Erçe arkadaştan yana irade koydu. Olgun bir havada kucaklaşma ve tebriklerle yeni yönetim görevi devralmış oldu.Arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

AABK Onursal Başkanı Turgut Öker:  Senin ile birlikte bütün organlara seçilen canlara yeni görev sürecinde başarılar diliyorum Cuma Başkan.
Ayrıca son derece seviyeli, öğretimize yakışır bir olgunlukla hizmet yarışında bulunan Onur Şahin kardeşimizi de kutluyorum.

Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi: Cemevi Başkanımız Onur ŞAHİN’e ve Genel Kurul sürecinde kendisine destek veren tüm canlara teşekkür ediyoruz.Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanlığına seçilen Cuma ERÇE Başkanımızı da kutluyor ve başarılar diliyoruz.

Alevi Dayanışma Ağı ( ADA): PSAKD’nin Yeni Başkanı Cuma Erçe Oldu!

Ankara’da yapılan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) 16. Olağan Genel Kurulu’nda, PSAKD Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe Genel Başkan olarak seçildi. Yolun açık, Hızır yoldaşın olsun Cuma başkan.

Cuma Erçe’yi ve yol arkadaşlarını kutluyor, yapacakları çalışmalarda başarlar diliyoruz. Ayrıca Gani Kaplan Başkan’ a ve bir önceki dönem görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerine emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Onur Şahın canımızın ve yol arkadaşlarının, genel kurulda yolda birlik olmayı esas alan anlayışları ve bu temelde şekillenen duruşları, Alevilerin örgütlü birlikleri açısından çok önemlidir!
Onur canımıza ve yol arkadaşlarına, yolu cümleden ulu tutukları için çok teşekkür ediyoruz.
Yaşasın Alevilerin Örgütlü Birliği!
Birleş Diren Özgürleş!

AABK Eşit Başkanı Nevin Kamilağaoğlu: Pir Sultan Abdal Kültür Derneği 16. Olağan Genel Kurulunda seçilen Cuma Erçe ve göreve gelen canlarımızın yolları açık olsun. Tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Ayrıca Sevgili Gani Başkan’ a ve bir önceki dönem görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerine emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

PSAKD Etimesgut Şubesi: Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) 16. Olağan Genel Kurulu’nda, PSAKD Tarsus Şube Başkanımız Cuma Erçe Genel Başkan olarak seçildi.Yolun açık, Hızır yoldaşın olsun Cuma başkan.Cuma Erçe ve ekibinin yapacakları çalışmalarında başarlar diliyoru.
Hasan Subaşı: Yolun açık, Hızır yardımcın olsun Cuma başkan. PSAKD’nın yönetimine ve kurullara seçilen tüm canlara başarılar diliyorum. Teşekkür konuşması yaparken Gani Kaplan ve Onur Şahin canlarımızla birlikte verdiğiniz yolda birlik mesaj, biz Alevilerin toplumsal özgürlük mücadeslesi açısından çok değerlidir.

AABF NRW Bölge Temesilciliği Yönetimi: PSAKD yeni genel başkanı Cuma Erçe oldu!

Ankara’da yapılan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği 16. Olağan Genel Kurulu’nda, Tarsus PSAKD Şube Başkanı Cuma Erçe Genel Başkan olarak seçilmiştir.

Sevgili Cuma Erçe Başkan nezdinde yeni seçilen yönetim kurulu üyelerini kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz. Hızır yar ve yardımcıları olsun.

Bugüne kadar hizmette bulunarak görevi devreden canlarımızın emekleri Hakk dergâhına yazıla.

Malatya PSAKD Şubesi: Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Genel Kurulunu güçlü katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Genel başkanlığa seçilen Cuma Erçe ye ve GYK da görev alan tüm canlarımıza başarılar dileriz. Yolumuz açık Hızır yoldaşımız olsun.

Mehmet Kabadayı:Pir Sultan Abdal Kültür Derneği 16. Olağan Genel Kurulunda hizmete seçilen canlarımızın yolları açık, Hızır yoldaşları olsun. Tebrik ediyor, başarılar diliyorum

 Nadir Sayin: Kendine Özgün Alevi değerlerimizin daha da yeşermesi, genişlemesinde damlanız everensel dergahımıza ekstra ışık saçması dileği ile candan kutluyorum. Tüm gönüllü yoldaşlarınız beraberinde Hızırımız yar ve yardımcınız olsun.
 AABK Örgütlenme Sorumlusu Mehmet Ali Çankaya:Pir Sultan genel merkezine, Başkan Cuma Erçe nezdinde tüm yönetici arkadaşları kutluyorum, başarılar diliyorum.
Görev teslim eden sevğili Gani başkan ve yönetici arkadaşların emeğine sağlık.
 Turan Eser: Sevgili Cuma seni ve seçilen tüm canlarımızı kutluyorum. Yolunuz açık Hızır Yar ve yardımcınız olsun.
Baki Düzgün: Sevgili başkan, şahsında seçilen canlarımızı kutluyorum. Kazanan Pirsultan örgütlülüğü, kazanan Alevi toplumu olmuştur. Hızır yar ve yardımcınız, İmam Hüseyin kılavuzunuz olsun.
AABK Kültür Sanat Sorumlusu Ali Çağan: Cuma can şahsında tüm seçilen canları kutluyorum.
Ali Çifçi: Başarılar dilerim sevgili Cuma başkanım.
Taze kan Pir Sultan’a ve Alevilik yoluna enerji ve sinerji doğuracaktır. Size ve yeni yönetiminize başarılar diliyorum.
Hızır yar ve yardımcınız olsun.
Zeynep Olcay Kete: Bu zor günlerde sorumluluk almak tarihe iz bırakmaktır. Alevilerin birlikte meydan kurup gayret etmelerine vesile olsun.
Seni ve ekibindeki canları kutlar başarılar dilerim Cuma başkan. Hak aynan xızır yar ve yardımcınız olsun

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Aydın Deniz: Cuma Başkan ve yönetimini tebrik ediyor başarılar diliyorum. Bozatlı Hızır yar ve yardımcısı olsun!

 Derya Özinç: Cuma Erçe Hocamla ,yollarımız öğretmenlik sürecimde üyesi olduğum Eğitim-Sen Tarsus Şubesi başkanlığında kesişti .
Cuma Hocamızın hayatı ; toplumsal duyarlılığıyla haksızlıklarla karşı içindeki Pir Sultan Abdal ruhuyla mücadelelerle geçti . Cesaretiyle ,naifliğiyle ,idealistliğiyle , donanımıyla toplumsal sorunlara ışık oldu .
Hocamızın Pir Suldan Abdal Kültür Derneğinin Genel Başkanı seçilmesi tesadüf değil adeta sonuçtur . Bu başarısı hepimizin gururu .
Aşk olsun sana Cuma Erçe..
Başarın , verimliliğin , haksızlıklara karşı sesin , idealistliğin , toplumsal barışı -eşitliği -özgürlüğü kazandırma mücadelen daim olsun

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir