Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Yeni Gezi direnişleriyle AKP- MHP iktidarının kabusu olmaya devam edeceğiz!

  Alevi Dayanışma Ağı ( ADA), AKP’nin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğa’nın  Gezi’de direnen kadınlara ‘‘ sürtük‘‘ demesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.   ”Yeni Gezi direnişleriyle AKP- MHP iktidarının kabusu olmaya devam edeceğiz” ifadelerinin yer aldığı ADA açıklaması şöyle:
”İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’na yapılmak istenen Topçu Kışlası inşaatına itiraz etmek için başlayan ve Taksim’in ardından ülke geneline yayılan Gezi direnişinin üzerinden tam dokuz sene geçti.
AKP iktidarının hukuk tanımaz, baskıcı, yasakçı ve antidemokratik uygulamalarına karşı özgürlük ve demokrasi isteyen halkımızın kendi iradesi ile gelişen ve toplumsal mücadele tarihimizdeki yerini alan Gezi Direnişi’nin 9 yılında egemen güçlerin temsilcileri direnişe ve direnişçilere saldırmaya devam ediyorlar.
2013 yılı Haziran ayında, iktidarda olduğu süre boyunca Türkiye’yi egemen sömürcü güçlerin politik, ekonomik çıkarları doğrultusunda adım adım değiştirme ve dönüştürme politikası uygulayan AKP’ye karşı halklarımızın, ezilenlerin, yoksulların, kadınların, gençlerin, emekçilerin ve Alevilerin birikmiş öfkesi, Taksim Gezi Parkı direnişi ile Türkiye’nin dört bir yanında sokaklara taştı.
Aradan 9 yıl geçmesine rağmen, Gezi Direnişi halen daha AKP – MHP iktidarının kabusu olmaya devam ediyor. Bundan dolayı, AKP’nin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğa; yalan, iftira ve hakaretlerden ibaret olan ifadelerle Gezi direnişçilerini hedef aldı. “Olaylar İstanbul’da Gezi Parkı’ndaki birkaç ağacın kesildiği iddiasıyla alevlendirilmişti” diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Düşünün Dolmabahçe Valide Sultan Camii’nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar böyle. Bunlar çürük, bunlar sürtük.”
Türkiye halkları, Müezzin Fuat Yıldırım’ın, Erdoğan’ın camide içki içildiği iddiasını yalanladığı için başka bir camiye sürüldüğünü çok iyi biliyor ve bunu unutmadı!
Gezi’de direnen ve Gezi direnişin savunan kadınlara ‘‘ sürtük‘‘ demek, Muaviye zihniyetinin dile yansımasıdır!
Erdoğan, Muaviye’nin yolundan yürüdüğü için hakını arayanlara yönelik bu tür iğrenç saldırılar yapıyor. Yalınızca Erdoğan değil, dünyanın her yerindeki zalimler hak, eşitlik ve özgürlük mücadelesi yürüten toplumsal kesimlere, kişilere ve örgütlü güçlere yönelik, ‘‘Bölücü, sürtük, çapucu, çürük, eşkıya, anarşist, terörist‘‘ gibi kavramları kullanlarak, haksızlıklara karşı mücadel eden güçlere yönelik halkı içinde kin ve nefret yaratmak istiyorlar. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gezi’de direnen kadınlara ‘‘ sürtük‘‘ demesinin altında yatan asıl amaçta budur!
Geziyi savunuyoruz!
Şimdi zaman baskıya, korku imparatorluğuna teslim olmayan, boyun eğmeyen, diz çökmeyen halkın iradesiyle ortaya çıkan direnişimizi ve bu onurlu direnişi başlatıp sürdürenleri sahiplenme zamanıdır!
Bugün bizim sorumluluğumuz halkın direnişle açtığı yolda yürüyerek yeni direnişleri örgütlenmektir!
Capucular, sürtükler, çulsuzlar, işçiler, öğrenciler, aydınlar, kadınlar, Aleviler, Kürtler ve Türkiye halkları olarak yeni Gezi direnişleriyle AKP- MHP iktidarının kabusu olmaya devam edeceğiz!
Bizde Gezi’deydik. Bizde çapucuyuz! Siz zalimlere, zorbalara, sümürücülere, ırıçılara boyun eğmeyeceğiz!
Karanlık gider, Gezi kalır!
Birleş, Diren, Özgürleş!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.