Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Esslingen AKM, ” Aleviler ne yapmalı” panel düzenledi

AABF BW Bölge Temsilciliği’ne bağlı olan Esslingen AKM, 5  Haziran Pazar günü ” Aleviler Ne Yapmalı?” konulu bir panel düzenledi. AABK Onursal Başkanın Turgut Öker ile FEDA Eş Başkanı Demir Çelik’in konuşmacı olarak katıldıkları panele  Ludwigsbur AKM, Stuttgart AKM, Heilbronn AKM, Kircheim TECK AKM ve Willingen Schwenningen AKM’de destek verdi.
Esslingen AKM, yazılı bir açıklama  yaparak kitlesel  katılımın olduğu panele emeği geçen, katkı sunan herkeşe teşekkür etti. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
”Sevgili Canlar dün akşam derneğimizde çok verimli hem nitelik hemde nicelik olarak dolu dolu bir panel gerçekleştirdik.. Pandemi sonrası böyle bir kalabalığı bir arada görmek bizleri çok heyecanlandırdı.. Geleceğimize dair bir çok somut fikrin, önerinin ortaya çıktığı başta aleviler olmak üzere tüm ezilenlerin birlikteliğinin öneminin vurgusun yapıldığı bir panel oldu.. Katılam mihmanlarımıza AABK Onursal Başkanımız Turgut Öker ve Feda Eş Başkanı sevgili Demir Çeliğ’e, AKM yöneticilerimize, dost kurum yöneticilerine, sevgili üyelerimize, mutfakta emeği geçen canlarımıza aşk ı niyazlarımızı sunuyoruz.”
AABK Onursal Başkanı Turgut Öker’de sosyal medya üzreinden yaptığı yazılı açıklamda, Esslingen AKM’de düzenlenen panele katkı sunan ve katılan herkese teşekkür etti. Öker, ”

”Bir hafta içerisinde 4. panelimizi Esslingen AKM ‘de gerçekleştirdik. FEDA Eşbaşkanı Demir Çelik ile birlikte Alevi hareketinin gelecek perspektifi ve birlik sorunununa dair görüşlerimizi paylaştık. BW Bölgesi AABF üyesi AKM yöneticisi canların yoğun katılım gösterdiği paneli organize eden Esslingen AKM yöneticilerine ve katılımcı canlara sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.