Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

MHP il başkanı ”cinsel istismar” suçundan tutuklandı

Gözaltına alınan MHP Diyarbakır teşkilatının il başkanı Cihan Kayaalp, “cinsel istismar” suçundan tutuklandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, partisinin Diyarbakır il teşkilatını kapattıklarını duyurmasının ardından bugün birçok yöneticisi de gözaltına alındı. MHP il Başkanı Cihan Kayaalp, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece, “cinsel istismar” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklama öncesi parti örgütü feshedildi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün MHP Diyarbakır il teşkilatının feshedildiğini, sanal medyadan “MHP Diyarbakır il teşkilatımız görülen lüzum üzerine parti tüzüğümüzün ilgili maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden feshedilmiş, il başkanlığımız kapatılmıştır” paylaşımı yapmıştı.

Feshedilen teşkilat, bir süre önce rüşvet ile gündeme gelmişti. Bazı partili yöneticilerin, kentte para karşılığında bazı kişileri kamu kurumlarına yerleştirilmesine aracılık ettiğine dair ses kaydı ortaya çıkmıştı.

 Feshedilen teşkilat, bir süre önce rüşvet ile gündeme gelmişti

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda gece yarısı yapılan operasyonda görevden alınan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp ve bazı yönetim kurulu üyeleri gözaltına alındı. Bazı yöneticilerin ise arandığı belirtildi.

Kayaalp ve yönetim kurulu üyeleri Emniyete götürüldü. Gözaltı gerekçelerinin “gasp, tehdit ve şantaj” gibi iddialardan kaynaklandığı belirtiliyor. Son bir yıl içerisinden iki kişinin bu iddialar ile emniyete başvurduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.