Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Hessen Kültür Sanat Kurulu güçlendirilmiş kadrosu ile yoluna devam edecek .

AABF Hessen Bölgesi Kültür Sanat Kurulu, Wetterau AKM’de 3. Secimli Genel Kurulu’nu yaparak yeni yönetimini seçti. Hüseyin Önal, sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaparak  genel kurula katkı suna herkeşe teşekkür etti. Önal, yazlı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
”Bugün AABF Hessen Kültür Sanat Kurulunun 3. Seçimli genel kurulunu Wetterau AKM’de çok güzel bir atmosfer içinde gerçekleştirdik .
Bu imkanı bizlere sunan Wetterau AKM Yönetimine ve mutfakta görev yapan tüm Canlarımıza teşekkür ediyor, emekleri önünde saygıyla eğiliyorum.
Divanda görev alarak bizlere yakışır bir seçimi organize eden AABF Hessen Bölge Başkanımız sayın İhsan Dilber’e, AABF- BW Bölge KSK Başkanımız sayın Veli Kılınç ve AABF- NRW Bölge KSK Başkanımız sayın Onur Kocamaz’a da görevlerini Hakkıyla yerine getirdikleri vede bu genel kurula katılarak bizleri onurlandıkıları için ayrıca teşekkür ediyorum.
Bu güzel bir yaz gününde gelerek kurultayımıza anlam katan sevgili AKM Delegelerimize vede misafir olarak katılan canlarımıza çok çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.
Şimdiye kadar görev yapan vede yeni dönemde aday olmayan arkadaşlarımızın emekleri önünde’de saygıyla eğiliyorum.  Bu göreve tekrarar devam eden vede yeni devam etmek için aday olan arkadaşlarımı’da kutluyorum. Sizlerle bu görevi devam etmek benim için onurdur.
Hessen Kültür Sanat Kurulu güçlendirilmiş kadrosu ile yoluna devam edecek. ”

AABF Hessen Bölgesi Kültür ve Sanat Kurulu’nun Wetterau AKM’de yaptığı seçimli genel kurula ilişkın bir açıkalamada Kenan Taşkesen yaptı. Taşkesen, yazılı açıklamasında şunları ifade etti:

”Hessen Bölge Kültür ve Sanat Kurulu Wetterau AKM/ Cemevinde olağan seçimli genel kurulunu başarıyla gerçekleştirdi. Toplamda 17 AKM’den oluşan bölgemizin, kurultayımıza 15 AKM’nin delegeleriyle temsiliyette bulunmuş olması hepimizi onurlandırmıştır. Ayrıca halk dansları, koro, bağlama eğitim atölyesi, resim eğitim atölyesi ve müzik grubumuzu temsilen alan yönetiminde bulunan canlarımızın da katılım sağlamaları ayrı bir mutluluk kaynağımızdır.
Yine NRW KSK Başkanımız sevgili Onur Kocamaz, BW. KSK başkanımız sevgili  Veli KılınçBölge başkanımız sevgili İhsan Dilber canlara divan kurulumuzda görev alarak kurultayımızın başarıyla geçmesinde sundukları emekleri için kendilerine teşekkür ederiz.
Kurultayımıza ev sahipliği yapan Wetterau AKM yönetim kurulunun eksiksiz organizesi kalıımcı dostlarımız tarafından taktirle karşılanmıştır. Emeği geçen tüm canlara sonsuz teşekkürler ediyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.