Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zine Gediği anmasına davet edildi

Şırnak‘ın Uludere ilçesine bağlı olan Roboski’de Türk savaş uçaklarının bombalaması sonucu katledilen 34 Kürt köylüsünün aileleri ile görüşmek için, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Uludere’ye  giden Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Ağustos’ta Erzincan bağlı olan Kılıçkaya Köyü’nde yapılacak olan Zini Gediği anmasına davet edildi.

Zini Gediği İnisiyatifi tarafından  yapılan yazılı açıklamada, “ Sayın Kılıçdaroğlu’nu “Helalleşme” kapsamında Zini anmamıza davet ediyoruz‘‘ denildi. Açıklamanın devamında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kılıçkaya Köyü’nde yapılacak anmaya davet edilmesine ilişkin, şu ifadeler kullanıldı:

”Sayın Kılıçdaroğlu’nu “Helalleşme” kapsamında Zini anmamıza davet ediyoruz! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Helalleşme” kapsamında Roboski’ye gittiği şu günlerde, 38’de Zini Gediği’nde katledilen 100’e yakın masum insanı anacağız. Özel alana çekilmiş Zini travmasının toplumsal dayanaklarını bularak, kamusal alanda sorgulayarak, bir daha asla bu tür acıların yaşanmamasının ortak bilincinin oluşmasını sağlamak için kayıp yakınları ve sivil toplum kurumları bir araya geleceğiz. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Helalleşme” kapsamında Zini anmamıza davet ediyoruz.”

Tarih: 8 Ağustos 2022 Pazartesi 

Yer: Erzincan / Kılıçkaya Köyü

Saat: 16.00”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.