Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ABF:Musa Anter, Cumartesi anneleri ve Madımak Katliamı davaları milyonlarca insanın yüreğinde asla bitmeyecektir.

Alevi Bektaşı Federasyonu ( ABF) bugün görülen üç önemli davaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. ”Bu gün İstanbul’da Cumartesi anneleri, Ankara’da Madımak Katliamı ve Musa Anter davaları vardı” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın davamında, şunlar kaydedildi:
Musa Anter’in katledilmesinin üzerinden 30 yıl, Madımak katliamının üzerinden ise 29 yıl geçti. Bir kaç saat arayla görülen her iki davada insanlığa karşı işlenmiş suçlardır. Madımak davası adım adım zamanaşımına götürülürken, Ankara 6. Ağır ceza mahkemesinde görülen Musa Anter davası zamanaşımına uğratıldı. Musa Anter’i katleden karanlık güçlerle Madımak’ı ateşe verenler aynıdır.
İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zamanaşımı olmaz.
Her fırsatta “Hz. Ali’yi sevmek Alevilikse en iyi Alevi benim” diyen Tayyip Erdoğan’a bir kez daha sesleniyoruz;
Alevilerin 29 yıllık Madımak davasının 20 yılında siz iktidardasınız. Böylelikle Alevilere yaklaşım konusunda ne kadar samimiyetsiz olduğunuz bir kez daha tescillenmiş oluyor. Aynı durum bu gün zamanaşımına uğratılan Musa Anter davası için de böyledir. Akp’nin demokrasi anlayışı, Cumartesi annelerine saldıran polislerden, Alper Taş’a uygulanan işkenceli gözaltı muamelesinden bellidir.
Faşizmin adalet anlayışı vicdanı kadardır.
Biz Aleviler, eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz.
Musa Anter, Cumartesi anneleri ve Madımak Katliamı davaları milyonlarca insanın yüreğinde asla bitmeyecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.