Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AVF Genel Başkanı Haydar Baki Doğan: Görevimin başındayım!

7 Alevi çatı kurumunun öncülüğünde 17-18 Eylül 2022 tarihinde Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde gerçekleştirilen ‘Cumhuriyetin İkinci Yüz Yılı İçin Aleviler Bugünü ve Geleceği Tartışıyor’ çalıştayının başarıyla gerçekleşmesi Aleviler arasından sevinçle karşılandı. Alevi kurumları Alevilerin temel taleplerini çalıştayın sonuç bildirgesinde birkez daha açık seçik bir şekilde ortaya koydular. Bu olumlu gelişmelerin yaşandığı ve Alevi kurumlarının  ortak mücadele hattı oluşturma çablarının hız kazandığı bir süreçte, Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) Onursal Başkanı İzzettin Doğan, yazılı bir açıkalama yaparak Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) Genel Başkanı Haydar Baki Doğan’ı  görevden aldığını kamuoyuna açıkladı.

AVF Onursal başkanlık yetkilerine dayanarak, Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) Başkanı Haydar Baki Doğan’ı görevden alma işlemini gerçekleştirdiğini belirten  İzzettin Doğan, 21 Eylül 2022 tarihli yazılı açıklamasında Haydar Baki Doğan’ın başkanlıktan almasına ilişkşin şu ifadeleri kullandı:

“Alevi İslam inancı ile öğretisini; din, dil, ırk, mezhep ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın çağdaş bir dünya görüşüyle evrensel boyutta tanıtmayı ve yaşatmayı ilke edinmek; hak aşkına hizmet, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma anlayışını sosyal yaşama geçirebilmek amacı ile kurulan Alevi Vakıfları Federasyonu’nun resmi senedinin 14. maddesi b fıkrası (….. Federasyonun Onursal Başkanı isterse, federasyonun herhangi bir organındaki görevlilerin bu senette yazılı kurallara uymaması ve kurulların görevini yerine getirmemeleri halinde söz konusu kurulların feshedilmesi için gerekli girişimleri başlatmaya ve sonuçlandırılmasını sağlamaya da yetkilidir) gereğince başkanlık görevinizden alındığınızı bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dilerim.”

AVF GENEL BAŞKANI HAYDAR BAKİ DOĞAN:GÖREVİMİN BAŞINDAYIM! ne yapacaklarını iyi belirlemeleri 

Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) Genel Başkanı Haydar Baki Doğan, Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) Onursal Başkanı İzzettin Doğan’ın bu kararına karşı ney yapacaklarını belirlemeleri için bugün saat 15.00’te vakıf yönetim kurulunu toplantıya çağırdı. Toplantıda yapılan durum değerlendirmesinden sonra, vakıf  yönetimi Haydar Baki Doğan’ın görevinin başında kalmasına karar verdi. Alınan bu karardan sonra,  Haydar Baki Doğan,  sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklamada “Görevimin başındayım. Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Başkanı ve Yönetimi olarak görevimizin başındayız.

Yola devam  dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir