Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BİZ İSTERSEK BAŞARIRIZ!

-Hasan Subaşı –

AABF-NRW Bölge Temsilciliği’nin 4-5-6 Kasım 2022 tarihlerinde üç bölgede düzenleyeceği  ”Türkiye yeniden şekillenirken Aleviler ne yapmalı” konulu panelleri için, Cemevlerimiz’de yoğunlaştırılmış bir kitle çalışmasını hemen başlatıp hızlı bir şekilde sürdürmeliyiz!

Panellerin ilki;  4 Kasım 2022 Cuma günü saat 18:00’de Alt-Oberhausen AKM’de yapılacak. İkincisi; 5 Kasım 2022 Cumartesi günü saat 16:00’de Unna ve Çevresi AKM’de yapılacak. Uçüncüsü; 6 Kasım 2022 Pazar günü saat 14:00’de Alevi Kültür Merkezi – Cemevi Köln’de yapılacak.

AKP iktidarının Alevilere yönelik kapsamlı ve tehlikeli bir kuşatma hamlesini başlatıp kararlıkla sürdürdüğü bir bir sürecin içinden geçiyoruz. Böylesi kritik ve zor bir süreçte, Alevilerin yapacakları kitlesel eylemlerin, düzenleyecekleri panellerin, toplumsa, inançsal ve kültürel etkinliklerin kitlesel olması çok önemlidir!

Bu bağlamda, 4 -5- 6 Kasım 2022 tarihlerinde üç bölgede  düzenleyeceğimiz ‘‘Türkiye yeniden şekillenirken Aleviler ne yapmalı” konulu panellere, panelin yapılacağı Cemevimizden ve yakın şehirlerdeki Cemevlerimizden mutlaka kitlesel  bir  katılım sağlamalıyız!

Türkiye ve Avrupa Alevi kurum başkanlarının konuşmacı olarak katılacakları panelleri, Alevi ve demokrasi düşmanı güçlerin çok yakından izleyeceklerini bilmek için, kâhin olmaya gerek yok! Bundan dolayı, panellerin kitlesel olması için doğru bir anlayışla ve sonuç alıcı bir çalışma tarzıyla bugünden başlayarak laik, demokratik bir Türkiye’den yana olan kitlelere gitmeliyiz! Cemevilerimizin üyelerinin panellere güçlü bir şekilde katılımlarını sağlamak için yoğun bir çaba harcamalıyız.

Avrupa ve Türkiye’deki Alevi kurum başkanları konuşmacı oldukları panellerde yüzlerce canımızı bir araya getirmek mümkün olmayacak bir şey değildir! Eğer hep birlikte nitelikli ve sonuç alıcı bir kitle çalışması yürütürsek çokta zorlanmadan yüzlerce canımızı panellerimizde bir araya getirebiliriz.

Sözün özü: Panellerin güçlü bir kitlesel katılımla yapılması, bölge çalışmalarının ivme kazanmasına kesinlikle önemli katkılar sunacaktır. Hem bu açıdan hem de yukarıda vurgu yaptığım içinden geçtiğimi süreçteki görev ve sorumluluklarımız açısından panellerimizin kitlesel olması için birlikte yüklenmeliyiz.

Hep birlikte yüklenelim başaracağız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir