Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kadınları et olarak gören Halil Konakçı için yargıdan skandal karar!

Kadınları hedef alan imam Halil Konakçı hakkındaki suç duyurusuna ‘düşünce ve ifade özgürlüğü’ kapsamında kaldığı gerekçesiyle işleme konulmama kararı verildi.
Kadınları hedef alarak “Kadın erkek eşitliği tamamen yalan. Namazını kıldırt hanımına, başını örttür. Sokaklar kasap dükkânı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor” diyen imam Halil Konakcı hakkındaki suç duyurusuna ‘düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında kaldığı’ için suç teşkil etmediği gerekçesiyle ‘işleme konulmama’ kararı verildi.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne, anayasaya ve ifade özgürlüğüne işaret edilen kararda, “Bu düzenlemeler incelendiğinde ifade özgürlüğünün kişinin kendi fikrini herhangi bir baskı veya engelemeye maruz kalmadan dile getirmesi olduğu sonucuna varılır” denildi.

Kararda, sözlerin “düşünce ve ifade hürriyeti kapsamında kaldığı, suç teşkil eden bir ifadenin bulunmadığı, suçun yasal unsurlarının oluşmadığı, herhangi bir araştırma ve soruşturma yapılmaksızın açıkça suç oluşturmadığının anlaşıldığı” savunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir