Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Cemevi ailemiz gün geçtikçe büyüyor.

 Almanya’nın Duisburg kentinin Hamboru semtinde faaliyet yürüten Alevi Kültür Merkezi – Cemevi Duisburg-Hamborn 55 yeni üye yaparak üye sayısını 300 kişiye yükseltti. Alevi Kültür Merkezi – Cemevi Duisburg-Hamborn Başkanı Süleyman Dinçer Yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamda, Aleviler açısından önemli olan bu gelişmeyi 2 Aralık’ta bir muhabbet akşamı düzenleyerek kutlayacaklarını açıkladı.  Açıklamda, şu ifadelere yer alıyor:

”Sevgili Canlar, Değerli Üyelerimiz, göreve geldiğimiz günden itibaren amacımız, gücümüzü ve imkanlarımızı zorlayarak, size verdiğimiz söz ve hizmetleri en üst seviyede yerine getirmek ve üye sayımızı 300’e taşımaktı.
Yürüttüğümüz kararlı ve azimli çalışmalarla, faaliyet ve etkinliklerle, çevremizdeki eş, dost ve arkadaşlarımızı da Cemevimize kazandık. Mutluyuz çünkü kısa zamanda, 55 yeni canımızla, hedefimiz olan 300 üyeye ulaşmış ve geçmiş durumdayız. Cemevi ailemiz gün geçtikçe büyüyor.
Canlarımız aramıza hoş geldiler, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, çatı örgütümüz AABF ile birlikte, kadim inancımıza, yolumuza aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz.
Bu başarılı sonucu ve birlikteliğimizi, siz değerli üyelerimizle coşkulu bir şekilde kutlamak istiyoruz.
02.12.2022 Cuma saat 18:00 da Cemevimize, Yönetim Kurulumuz tarafından davet edilen AABF Yöneticileri ve Üyemiz olan tüm canlarımız muhabbet ve eğlencemize davetlidir.
Geceye katılmak isteyen Canlarımızın, 30.11.2022 tarihine kadar bizi bu telefondan arayıp, kaç kişi katılabileceğini bildirmesini rica ediyoruz.
Aşk ile…” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir