Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

VİYANA ALEVİ TOPLUMU OLAĞAN GENEL KURULU’NA ÇAĞRI

Değerli Canlar,

Bugüne değin; gerek Avrupa,gerek Avusturya ve özellikle Viyana özelinde, Alevi Toplumunu elimizden geldiğince yaşamın her alanında en iyi şekilde temsil etmenim çabası içerisinde olduk.
İki yıllığına seçilen Viyana Alevi Toplumu yönetim Kurulu;bu iki yıllık zor süreci başarılı bir çalışma ile tamamlayarak şu anda satın alarak içinde oturduğu binanın içinde 5. Genel Kurulunu yapacaktır.
Bugünlere ulaşmamızda,Viyana’da yaşayan Alevi Toplumunun büyük bölümünün desteklerini ve tevecühlerini kazanarak,kararlı,barış,kardeşlik ve YOL BİR SÜREK BİNBİR şiyarıyla yılmadan,kırıp dökmeden yolumuzdan,İNANCIMIZDAN TAVİZ vermeden,bir dönemin daha sonuna geldi. Hiç kimsenin önünde eğilmeden,Pir Sultan’lar gibi dik durarak bir dönemin daha tamamlandı

Avusturya’da sürdürmüş olduğumuz ALEVİ İNANCININ TANINMA mücadelesini aralıksız sürdürdük. Alevi örgütlenmesinden ve güçlenmesinden rahatsız olan içimize sızmış hainler saldırılarını ve karalamalarını aralıksız sürdürdüler. Örgütlü Alevi Toplumunu bölmek ve parçalamak için hayasızca,ahlaksızca bizlere saldırdılar. Örgütlü Alevi Toplumunu ‘bizden izin almadan CEM yapıyorlar, HAKMUHAMMETALİ yi çağıryorlar diyerek Avusturya Diyanet teşkilatına ALEVİLERİ şikayet ederek derneklerimizi kapatırmak istediler.Ve halada uğraşmaya,şikayet etmeye,çamur atmaya devam ediyorlar.

Alevi Toplumu tarihinde bu saldırlarla sayısızca kez karşılaşmıştır.Her defasında küllerinden yeniden doğarak düşmana inat yoluna devam etmiştir. İnancını yaşamayı ve yaşatmayı başarılı bir şekilde sürdürerek günümüze taşımayı başarmıştır.Tüm zorlukları aşmıştır.Bu zor günlerde bizleri yanlız bırakmayan Alevi Toplumuna ve dost sivil toplum kurluşlarına saygılarımızı sunuyoruz.İyi ki varsınız!

Viyana Alevi Toplumunun Olağan Genel Kurulu,28 Nisan 2019 pazar günü saat 13.00 de derneğimizde yapılacaktır.
Tüm üyelerimizin bu zor günlerin ve yaşanan zorlu sürecin bilinciyle katılmalarını,destek sunmalarını ve görev almalarını önemle rıca ediyoruz.

ALEVİLİK VARDIR!
ALEVİLİK HAKTIR!
ALEVİLİK KENDİNE ÖZGÜ BİR İNANÇTIR!
BOZATLI HIZIR CÜMLEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN!
DÖNENEN DÖNSÜN BİZ DÖNMEYİZ YOLUMUZDAN!

VYANA ALEVİ TOPLUMU YÖNETİM KURULU
SİMMERİNGER HAUPTSTRASSE 181
1110 WİEN

 

1 thought on “VİYANA ALEVİ TOPLUMU OLAĞAN GENEL KURULU’NA ÇAĞRI

  1. Onurlu,dik ve ilkeli duruşunuzdan dolayı kutlar, yeni göreve gelecek canlara aynı şiarla devam etmeleri dilegimle başarıları ve kazanımlari dahada ileri götürmelerini dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir