Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AAKB: Çok üzgünüz, acımızın tarifi yok!

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde bulunan Ulm şehri yakınlarındaki Illerkirchberg beldesinde okula giderken bıçaklı saldırıya uğrayan iki kız çocuğundan 14 yaşındaki Türkiyeli öğrenci Ece Sarıgül hayatını kaybederken, saldırdan yaralı kurtulan 13 yaşındaki kız çocuğunun tedavisi sürüyor. Ece Sarıgül, Bugün saat 13:00‘de Illerkirchberg’te toparağa sırlanacak.

Almanya Alevi Kadınlar Birliği ( AAKB), Ece Sarıgül’ün bıçaklı saldırı sonrası hayatın kaybetmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, saldırıyı şiddetle kınadı.

‘‘Her türlü şiddete karşı olduğumuzu burdan tekrar haykırıyoruz‘‘ ifadelerinin yer aldığı, Almanya Alevi Kadınlar Birliği ( AAKB)  Genel Başkan

Özlem Kara imzasıyla yayınlanan‚‘‘ Çok üzgünüz, acımızın tarifi yok‘‘ başlıklı AAKB açıklamasında, şu ifadeler yer alıyor:

”İki genç kız biri 13 biri 14 yaşında. Acımasızca savunmasız iki küçük kız çocuğumuz, sabah okula giderken Illerkirchberg sehrinde, bıçaklı saldırıya uğruyorlar. Biri henüz daha 13 yaşında ağır yaralanıyor diğeri ise 14 yaşında hayattan koparılıyor.

Söyleyecek söz bulamıyoruz.

Sözün bittiği yerdeyiz.

Her türlü şiddete karşı olduğumuzu burdan tekrar haykırıyoruz.

14 yaşındaki bir kız çocuğumuzun öldürülmesini esefle kınıyoruz.

Hiç bir şey iki çocuk yaştaki kızımızın saldırıya uğramasını ve öldürülmesini haklı kılamaz. Acılı ailemizin ve Ulm Cem Evinin acısını yürekten paylaşıyoruz. Genç kızımıza acil şifalar diliyoruz.

Ya gencecik yaşta toprağa düşen evladımıza ne diyebiliriz?

Sözlerin kelimelerin eksik kaldığı yer işte burası. Her kelime burda anlamını yitiriyor. Çocuklara, Gençlerimize, Kadınlarımıza masum Canlarımıza kalkan elleri, yapılan şiddeti, her türlü terörü kınıyor en kısa zamanda bu canilerin hak ettiği cezayı almaları İçin ellimizden geleni yapacağımıza ant içiyoruz.

Sesimizi duyurmak İçin her yerde “ ŞİDDETE HAYIR “demeye devam edeceğiz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir