Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Cumartesi Anneleri’nin Protesto hakkı neden engelleniyor?

AHA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılınçdaroğlu’nun Ankara’nın Çubuk İlçesi’nde katıldığ asker canezesinde uğradığı saldırının ardından ”Ülkemizde protesto hakkı anayasal koruma altındadır.” diyerek  saldırıyı onayalayacak türden bir açıklma yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a, kaçırılıp kaybedeilen çocukları için alanlara her çıktıklarında üzerlerin biber gazı sıkılan, joplana ve yerlerde sürükleen Cumartesi Anneleri’nden yanıt geldi: ‘Protesto hakkı anayasal koruma altındaysa Cumartesi Anneleri’nin bu hakları neden engelleniyor?”

 Cumartesi Anneleri tarafından yapılan yazılı açıklamada Altun’un açıklamasına ilişkin  şunları ifade etdildi:

”Fahrettin Altun cevap ver: ülkemizde protesto hakkı anayasal koruma altındaysa evlatlarını arayan Cumartesi Anneleri’nin bu hakları 35 haftadır polis zoruyla neden engelleniyor?

Anayasal güvence altında olan haklarını kullanmak isteyenlere hukuk dışı şiddet uygulayanların, basın açıklaması yapmak isteyen milletvekili Remziye Tosun’un omurgasını kıranların linç yapanlara seyirci kalmaları kabul edilemez bir çifte standarttır.

Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları, organize suç şebekeleri tarafından lince maruz kalmıştır. Vatandaşlık ahlakımızı derinden sarsan bu barbarlık hepimiz için bir utanç kaynağıdır, lanetliyoruz.”

Cumartesi Anneleri

Alevi Haber Ağı  ( Haber Merkezi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir