Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

YAŞASIN 1 MAYIS!

İşçi sınıfının mücadele günü 1 Mayıs’ı selamlıyoruz.

Neoliberal dünya düzeninde kapitalist sermayenin boyunduruğu altında üreten, değer kazandıran fakat ürettiğinin karşılığını alamayan, ürettiği artı değer kapitalist yapıların refahını arttırırken kendisi hayatta kalma savaşı veren proletaryanın, günden güne artan baskılarla mücadelesini destekliyoruz.

Neoliberal dünya sadece emekçileri değil çıkardığı savaşlarla bütün insanlığı, doğayı ve geleceğimizi de tehdit etmektedir. Dünyanın ve bütün insanlığın kurtuluşu işçilerin, emekçilerin mücadelesini desteklemekten ve büyütmekten geçmektedir.

Bütün dünyada ve Türkiye’de madenlerde, fabrikalarda, otomobil tamircilerinde, büyük küçük işletmelerde, tarlalarda, ofislerde iş güvenliği olmadan, düşük ücret ve mobbing ile mücadele eden, çoğunlukla bunların bedelini hayatları ve sağlıkları ile ödeyen emekçilerin bir gün hakkı olan şekilde yaşayacağına inanıyoruz ve bu doğrultuda onların yanındayız. Biz Aleviler inancımız gereği, tıpkı Pir Sultan Abdal gibi, Hüseyin gibi ezilenin, haklının yanında olmaya devam edeceğiz.

“Pir Sultan’ım dostlar yardım etmez mi
Mazlumlar bağında bülbül ötmez mi
Gayrı çektiğimiz yetmez mi
Kalkalım bakalım nice olursa olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir