Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD TÜRKİYE GENÇLİĞİ: ” SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ VAR! ”

Söyleyecek Sözümüz Var

Akp-MHP ittifakının halkımıza verebileceği hiçbirşey kalmamıştır.
İktidar, özellikle Büyükşehir belediyelerinin olanaklarını derneklere, vakıflara, cematlere ve yandaşlarına peşkeş çektiği yetmezmiş gibi halkın malının halk yararına kullanılmasına YSK eliyle engel olmuş, iradesini de gasp etmeye kalkışmaktadır. Milletvekillerini tutuklatan, muhalefet partilerinin başkanlarını ve yöneticilerini tutuklatan, Chp genel başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nu yumruklatan karanlık zihniyet tekrar sahneye çıkmış bulunmakta ve İstanbul seçimlerinin iptaliyle ülkemizi karanlığa sürüklemeye devam etmektedir.
Ayrıca İstanbul’da seçimlerin tekrarlanması kararıyla birlikte birtakım çevreler , “bilinçli” olarak Saray rejimi tarafından ağır bedeller ödemiş olan HDP’li dostları hedef tahtasına koyarak manipülasyon yapmak istemektedir. Bu tarz girişimlerin Türkiye halklarının kardeşliğinin zedelenmesine ve özellikle son dönemde daha da cisimleşen Faşizm’i geriletmek adına uzanan kardeşlik elinin koparılmasına izin vermeyeceğimizi ilan ediyoruz.
Alevi gençler olarak İstanbul seçimlerinde halkın iradesine sahip çıkacağımızı ilan eder tüm Can’larımızı da demokrasi mücadelesinde tek vucut olmaya davet ederiz. Şah-ı şehidan İmam Hüseyn’nin dediği gibi; “Bugün haramzade oğlu haramzade bizi zillet içinde diz çökmek ve kılıç arasında seçim yapmak zorunda bırakıyor. Zillet bizden uzaktır” demenin günüdür.
Daha önceleri belediyeleri kayyumlarla gasp eden karanlık zihniyet şimdi de halkın sandıkta ortaya çıkan iradesini kendi kurumlarıyla gasp etmeye çalışıyor. Psakd Gençliği olarak halkımızın sandıkta iradesini ortaya koymaya Faşizme karşı birlikte ortak mücadele etmeye çağırıyoruz.
#herşeyçokgüzelolacak

PSAKD TÜRKİYE GENÇLİĞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir