Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ADA: Yeni Gezi direnişleriyle AKP- MHP iktidarının kabusu olmaya devam edeceğiz!

Alevi Dayanışma Ağı ( ADA),  Gazi direnişinin 11. yıldönümüne sayıl günler kalmışken yazılı bir açıklama yaptı: ” Yeni Gezi direnişleriyle AKP- MHP iktidarının kabusu olmaya devam edeceğiz” başlıklı açıklamada, şu ifadeler yer alıyor:

”İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’na yapılmak istenen Topçu Kışlası inşaatına itiraz etmek için başlayan ve Taksim’in ardından ülke geneline yayılan Gezi direnişinin 11. yılına giremesine sayılı günler kaldı.

AKP iktidarının hukuk tanımaz, baskıcı, yasakçı ve antidemokratik uygulamalarına karşı özgürlük ve demokrasi isteyen halkımızın kendi iradesi ile gelişen ve toplumsal mücadele tarihimizdeki yerini alan Gezi Direnişi’nin 11. yılında egemen güçlerin temsilcileri direnişe ve direnişçilere saldırmaya devam ediyorlar.

AKP iktidarda olduğu süre boyunca Türkiye’yi egemen sömürcü güçlerin politik, ekonomik çıkarları doğrultusunda adım adım değiştirme ve dönüştürme politikası uyguladı.   AKP’ye karşı halklarımızın, ezilenlerin, yoksulların, kadınların, gençlerin, emekçilerin ve Alevilerin birikmiş öfkesi, 2013 yılının Haziran ayaında Taksim Gezi Parkı direnişi ile Türkiye’nin dört bir yanında sokaklara taştı.

Gezi Direnişi halen daha AKP – MHP iktidarının kabusu olmaya devam ediyor!

Bundan dolayı, Cumhurbaşkanı Erdoğa, Gezi direnişi ile ilgili her ağzını açtığında yalan, iftira ve hakaretlerden ibaret olan ifadeler kullanarak Gezi direnişçilerini hedef alıyor.  Erdoğan bir konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Olaylar İstanbul’da Gezi Parkı’ndaki birkaç ağacın kesildiği iddiasıyla alevlendirilmişti. Düşünün Dolmabahçe Valide Sultan Camii’nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar böyle. Bunlar çürük, bunlar sürtük.”

Türkiye halkları, Müezzin Fuat Yıldırım’ın, Erdoğan’ın camide içki içildiği iddiasını yalanladığı için başka bir camiye sürüldüğünü çok iyi biliyor ve bunu unutmadı!

Gezi’de direnen ve Gezi direnişin savunan kadınlara ‘‘ sürtük‘‘ demek, Muaviye zihniyetinin dile yansımasıdır!

Erdoğan, Muaviye’nin yolundan yürüdüğü için hakını arayanlara yönelik bu tür iğrenç saldırılar yapıyor. Yalnızca Erdoğan değil, dünyanın her yerindeki zalimler hak, eşitlik ve özgürlük mücadelesi yürüten toplumsal kesimlere, kişilere ve örgütlü güçlere yönelik, ‘‘Bölücü, sürtük, çapucu, çürük, eşkıya, anarşist, terörist‘‘ gibi kavramları kullanlarak, haksızlıklara karşı mücadel eden güçlere yönelik halkın içinde kin ve nefret yaratmak istiyorlar. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gezi’de direnen kadınlara ‘‘ sürtük‘‘ demesinin altında yatan asıl amaçta budur!

Geziyi savunuyoruz!

Şimdi zaman baskıya, korku imparatorluğuna teslim olmayan, boyun eğmeyen, diz çökmeyen halkın iradesiyle ortaya çıkan direnişimizi ve bu onurlu direnişi başlatıp sürdürenleri sahiplenme zamanıdır!

Bugün bizim sorumluluğumuz halkın direnişle açtığı yolda yürüyerek yeni direnişleri örgütlenmektir!

Capucular, sürtükler, çulsuzlar, işçiler, öğrenciler, aydınlar, kadınlar, Aleviler, Kürtler ve Türkiye halkları olarak yeni Gezi direnişleriyle AKP- MHP iktidarının kabusu olmaya devam edeceğiz!

Bizde Gezi’deydik. Bizde çapucuyuz! Siz zalimlere, zorbalara, sümürücülere, ırkçılara boyun eğmeyeceğiz!

Karanlık gider, Gezi kalır!

Birleş, Diren, Özgürleş!”

Alevi Dayanışma Ağı ( ADA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir