Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Ezber bozmanın zamanı geldi!

Değerli AKM Başkanlarımız,
Değerli üyelerimiz,
Değerli YOL arkadaşlarım,
Hepinizi Kerbela’dan günümüze, Pir Sultanların, Seyit Rızaların, Nesimilerin, Ulu Ozanlarımızın, Sivas’ta, nazlı bedenleri ateşe verilerek, diri diri yakılan canlarımızın anıları önünde eğiliyor ve hepinizi onların şahsında saygıyla selamlıyorum.

HOŞGELDİNİZ güzel ailem !

Belki de bugün rutin bir konuşma yaparak sahneden inmeliyim. Ama, hayır! Tekrarlar alışkanlık yaratır ve alışkanlıklar da karaktere dönüşür. İşte bu sebepten ezber bozmanın zamanı geldiğini düşünüyorum. Çünkü geleceği yaratanlar, geçmişten gelen ezberleri bozup bugüne sahip çıkanlardır.

Bizler bu göreve talibiz !

Katliamlarla dolu bir tarihimiz olduğu doğrudur.

Öncesinde bizleri öldürerek, katlederek bitireceğini sananlar şimdi de kültür ve inanç sistemimize saldırmaktalar. Bu saldırı inanın diğerlerinden çok daha köklü, acısız ve de kansız.

Ortada yanan bir otel ve içerisinde kaybedilen 33 can yok! Yahut işaret konulan kapıların kırıldığı, evlerinde, sokaklarında canlarımızın katledildiği bir Maraş’ın benzeri de yok ! On binlerce insanımızın sürgün edildiği, bir o kadarının katledildiği, kadınlarımızın tecavüze uğradığı, çocuklarımızın subay ailelerine verildiği bir Dersim gibi değil..

Bu çok daha farklı..

Son derece sessizce..

Bu öyle bir katliam politikası ki donmak üzere olan bir insanın kendisini ölüm uykusunun sıcaklığına bırakması gibi bir şey.

Bizleri bir ölüm uykusuna yatırmak istiyorlar ve ne yazık ki içimizden bazıları bunun baş aktörleri ! Evet, bunu söylemekten çekinmiyorum.

Bu insanların alttan alta örgütlenme çalışmaları yaptıkları gün gibi ortadayken şimdi size tek bir soru yöneltmek istiyorum “Biz ne yapacağız?”, “ne yapmalıyız” ; “Susup oturacak mıyız” yoksa “silkelenip ayağa kalkarak inancımıza, kültürümüze, geleceğimize sahip mi çıkacağız?”

Sevgili Canlar, bizler, FUAF ailesi olarak bu durumda, yan yana gelerek, el ele, sırt sırta ve omuz omuza vererek, bizleri bölmeye çalışan, o zihniyetlerin karşısında, DİRİ ve İRİ bir şekilde durarak, biz ALEVİLETİN bir ve var olduğunu göstermemiz gerekiyor.

Birlik ve beraberlik olmaktan başka çaremiz yok !

Aleviliğin birleştirici, iyileştirici, onarıcı ve toparlayıcı olduğunu unutmayalım ! Bizler biriz canlar, bizler bir bütünüz. Farklı düşüncedede olsak, bir nefesin içerisinde birleşiyoruz, oda ALEVİ nefesi.

Değerli Canlar, bir zamanın içerisinden geçiyoruz ve o zamana sadece misafiriz. Misafir olduğumuz evi dağıtmalarına ve felsefesini incitmelerine izin vermeyelim !

Gelin Canlar, bugün, eksiklerimizi tamamlayalım, yanlışlarımızı düzeltelim.. inancımıza, kültürümüze hep beraber BİR olarak sahip çıkalım! Biliyoruz ki inançlarımız, değerlerimiz ve bizi var eden kültürümüz yoksa biz de yokuz.

YOL’umuzun gereğini her ne pahasına olursa olsun yerine getirelim.

Beni dinlediğiniz için teşekkürler.

Birligimiz daim,
Aşkımız cemalimiz olsun.

Aşk-ı muhabbet ve saygılarımla.

Rozbi DEMİR
FUAF Eşit Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.