Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ALEVİLİK DERSLERİNE GİDEN ÖĞRENÇİLER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

AABF’nın Almanya ile yaptığı hak eşitliği anlaşmaları kapsamında kazanılmış bir hak olan Alevilik dersleri’ için önemli çalışmlar yapan Hamm’daki iki Cemev, Alevilik dersine katılan çocuklar için birlikte yol sonu kapanış töreni düzenlediler. Düzenlenen törene ilişkin sosyal medya üzerinden yapılan yazılı bir açıklamada şunlar ifade edildi:

”Hamm’da Alevilik derslerine giden öğrencilerimizi için yıl sonu kapanış töreni düzenledik. Hamm’daki iki Cemevimiz tarafında birlikte düzenlenen yıl sonu kapanış törenden sonra, Ailelerin ve öğrencilerimizin  birlikte katıldıkları piknik yapıldı. Cemevi önünde düzenlenen piknikte çocuklarımız birbirinde güzel oyunlar oynadılar.

AABF olarak kazandığımız bu hakka tüm canların sahip çıkması, Aleviliğin yarınlara taşınması ve çokuklarımızın kendi inancı ve değerleriyle büyümesi açısından çok önemlidir.

Alevilik dersleri veren öğretmenlerimizin, bu dersler katılan tüm öğrencilerimizin, çocuklarımızın Alevilik derslerine katılmaları için emek veren ailelerimizin ve  Cemevi yöneticilerimizin hizmetlerini Hakk kabul etsin.

Alevilik derslerinde yetişen öğrencilerimizle gelecekte her şey çok güzel olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir