Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

56 GÜNDÜR DİRENEN ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLER KAZANDI!

ODTÜ’de Kavaklık diye bilinen 40 dönümlük arazinin 49 yıllığına Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) devredilmesine öğrenciler kitlesel direnişle karşılık vedi. Çadırlar kurarak  KYK yurdu projesine karşı  ‘nöbet’ eylemine başlayan öğrencilere direnişin 56. gününde, sabah erken saatlerde polis saldırdı.

Polis saldırısını duyan  öğretim üyeleri öğrencilerin desteğine gelerek rektörün istifasını isteyen sloganlar attılar. Polis öğrencilerin haklı direnişine destek vermek için ODTÜ’ye gelen milletvekillerinin içeriye girmesine  izin vermemek istedi ama vekiller kısa bir süre sonra içeri girdiler.

Öğrenciler hangi talepler ile 56 gün direndiler?

Öğrenciler  yapılacak yurdun KYK yerine,  ODTÜ Mezunlar Derneği’nin desteğiyle yapılmasını ve yurdun ağaçsız bir bölgeye inşa edilmesi talepleriyle direndiler.

Öğrenciler kazandı!

Kavaklık kazanacak, biz kazanacağız siar ile ODTÜ’de ağaç kesiminin durdurmak için direnen öğrencilere bugün “Rektör bize gelmezse biz ona gideriz”  diyerek rektörlük binasına yürüdüler.

ODTÜ Rektör, 56 gündür direnen öğrencilerin haklı direnişi karşısında pes etti. Ağaç kesimi durduruldu ve öğrenciler kazandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir