Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu: ”3 kadını Avrupa’nın merkezince vahşice öldürüyorsanız ben bunu kınamak zorundayım”

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Halk TV’de ‘Medya Mahallesi’ programında Ayşenur Arslan’ın sorularını yanıtladı. Kaftancıoğlu, hakkında 6 yıl önce yaptığı bazı sosyal medya paylaşımları ve üretilen sahte içeriklerin delil kabul edilerek dava açılmasıyla ilgili konuştu. Kaftancıoğlu, “Cumhurbaşkanı’na, kamu görevlisine hakaret etmişim, halkı kin ve nefrete teşvik etmişim. Ben Türkiye Cumhuriyeti’ni aşağılamam. Çünkü ben Atatürk’ün kurduğu partide görevliyim” dedi. Kaftancıoğlu, “Ne hikmetse 23 Haziran’dan önce birilerini aklına gelmiş Tweetlerim soruşturulmuş, sonra o dosya rafa konulmuş.

Ne zaman ki 31 Mart seçimlerine gelirken yine bu dosya birilerinin aklına gelmiş. Seçim ertelenir ertelenmez dosya sürece konulmuş. Benim babam yıllarca Anadolu’nun bir köyünde kamu görevlisi yapmış biri. Kamu görevlerini kötüye kullanarak halkın üç kuruşunu çalan insanları ifade etmek durumundayım ben. Ben eleştirmezsem o zaman siyaset yapmamın bir anlamı kalmaz. Ben bir yaşam hakkı savunucusuyum. Ne olursa olsun siz 3 kadını Avrupa’nın merkezince vahşice öldürüyorsanız ben bunu kınamak zorundayım. Bu kişilerin suçu ne olursa olsun bunu yapmak zorundayım. Ne olursa olsun sen o kişileri yargılamak zorundasın” diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.