Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

IRKÇILIK SİZİN, İNSANLIK BİZİM OLSUN!

IRKÇILIK SİZİN, İNSANLIK BİZİM OLSUN!

Etnik kimlikleri yok saymak, onları kendi kültürlerinden koparmak, dillerini ve din inançlarını unutturmak, renklerinden, farklılıklarından ve cinsiyetinden dolayı insanları aşağılamak, onları yok etmeyi amaç edinmek açık seçık bir şekilde merkezinde ırkçılığın olduğu bir insanlık suçudur!

Bizler Aleviler; merkezinde insanın, halkların kardeşliğinin ve farklılıklara hoşgörüyle bakmanın olduğu bir inancın, yolun talipleriyiz!  İnancımız gereği ırkçı faşist anlayışın karşısındayız! Bu karşı duruşumuzdan hareketle  ırkçı- faşist akımların hedefi olan göçmenlerin, mültecilerin ve  bütün ötekilerin yanındayız!

Hiç kimse durduğu yerde yerini yurdunu terek ederek göçmen, mülteci olmaz!

 insanları yurtlarını terk etmek zorunda bırakanlar dünyayı yeniden paylaşmak isteyen, kârları ve çıkarları uğruna halklara ölüm saçan  emperyalistler ve onların yerli işbirlikçi uşaklarıdır. Mültecilerin yaşadıkları dram karşısında ABD ve AB liderleri timsah gözyaşları döküyorlar; yerlerinden, yurtlarından olan, meçhule doğru yüzmek, yürümek zorunda kalan bu insanların yaşadıkları acıları güya paylaşıyormuş gibi rol yapıyorlar. Mültecileri istenmeyen ziyaretçiler ilan edip, yüzlerine kapıyı kapatıyorlar, umursamaz bir şekilde omuzlarını kaldırıyorlar…

Hiçbir göçmen bizim düşmanımız değildir!

Canlar; hiçbir mülteci, hiçbir göçmen bizim için  bir tehtid değildir! Alevi toplumu göçmenliğinde mültecliğinide kaynağında nelerin olduğunu çok iyi biliyor. Çünkü yaşadıkları baskılardan, maruz kaldıkları toplu katlimlardan dolayı, sayıs birkaç milyonu bulan Alevi yerini yurdunu tek ederek dünyanın dört bir yanına ya göçmen ya da mülteci olarak gitmek zorunda kalmıştı.

Bizim yol kardeşlerimizde bugünkü mülteciler, göçmenler gibi gittikleri ülklerde çok zorluklar yaşadılar. Bugün ülkemizde bulunan göçmenler bizim yol kardeşlerimizin yaşadıkları trajediyi, acıları bize hatırlatıyorlar. Yerinden yurdundan olan bu mazlum  insanlarımız bir dönemler çok yaygın ve kitlesel bir şekilde bizim yol kardeşlerimizin de yaşadıkları göçmen kamplarını, toplu yemek dağıtımlarını bize hatırlatıyorlar.

Canlar; hiçbir göçmen, hiçbir mülteci bizim düşmanımız değildir! Onlar bizim  kardeşlerimizdir! Ikrçı faşist kesimler varsın nefretin temsilcisi olsunlar. Biz insanlığın, halkların kardeşliğinin, farklılıklarımıza saygı duyma temelinde birlikte yaşamanın sesi ve temsilcileri olalım!

Alevi Dayanışma Ağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir