Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PİR SULTAN ABDAL 9. GELENEKSEL KÜLTÜR ETKİNLLİKLERİ’NİN PROGRAMI AÇIKLANDI

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği – Edremit Şubesi, Pir Sultan Abdal  9. Geleneksel Kültür Etkinliği’nin programını açıkladı.  Edremit / Altınkum’da üç gün devam edecek  kültür etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Pir Sultan Abdal, 9. Geleneksel Kültür Etkinlikleri’nin programı şöyle:

Birinci Gün: ‘’ Pir Sultan Abdal’ın yaşamı ve felsefesi ‘’ üzerine panel düzenlenecek. Panele konuşmacı olarak CHP Eski Milletvekili Mehmet Tüm ve Gazeteci – Yazar Necdet Saraç katılacak. Panelin ardından  sanatçı Hasan Ali ile Mikail Değirmenci sahne alacaklar.

İkinci Gün:  ‘’Alevilerin eşit haklar talebi ve laiklik’’ konulu panel düzenlenecek. Bu panele konuşmacı olarak Araştırmacı – Yazar Turan Eser katılacak. Panelin ardından  sanatçı  Öznur Korkmaz ile Berivan Canpolat’ın sahne alacakları müzik dinletisi gerçekleştirilecek.

Üçüncü Gün: Etkinlik  sanatçı Ercan Yolkulu’nun sahne alacağı müzik dinletisiyle başlayacak. Dinletinin ardından etkinliğin son programı olan ’Deyişlerle muhabbet’ başlayacak.  Pir Mehmet Turan ile Zakir İbrahim Tumay’ın birlikte yer alacakları yol muhabbetlerinden sonra, etkinlik sonlandırılacak…

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği – Edremit Şubesi,  yazılı açıklamasında etkinliğe kitlesel katılım çağrısı yaptı.  PSAKD  / Edremit Şubesi,  etkinliğin kitlesel olmasına ilişkin şu çağrıyı yaptı:

‘’Geleneksel  olarak yapılan Pir Sultan Abdal  Kültür Etkinlikleri’nin 9. Sunu  Edremit- Altınkum’da gerçekleştireceğiz. Etkinliğimiz boyunca  Cumhuriyet Meydanı’nda 3 gün cemal cemale olacağız.   Tüm canlarımızı etkinliğimize katılmaya, doğamıza sahip çıkmaya ve  Pir Sultan Abdal’ın direncini meydanlarda diri tutmaya çağırıyoruz!’’

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir