Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK Genel Başakanı Hüseyin Mat: ” Pirimiz Veliyettin Hürrem Ulusoya, 28 Eylül’de Köln Lanxess Arena’da aramızda olacak”

AABK Genel Başkanı Hüseyin Mat, Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinliklerinde gerçekleştirdiği görüşmelere ilişkin sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaptı. Mat, yaptığı açıklamada görüşmlerin içeriğine ilişkin sunları ifade etti:

”Bugün Hace Bektaş Veli Dergâhmızda toplumumuz açısında çok değerli olan canlarımızla bir araya geldik.

Halk Müziği’nin ve bağlamanın usta ismi, Alevi nefesleriyle Alevilik yolunu toplama sevdiren, insan merkezli öğretimizi bağlaması ve nefesleriyle toplumsallaştıran Arif Sağ, Erdal Erzincan ve Tolga Sağ ile Hacıbektaş’ta muhabbett ettik.

Sonrasında Hacı Bektaş Veli Dergahımızın günümüzdeki Postnişini Veliyettin Hürrem Ulusoy Efendimizi ziyaret edip, Yol Bir Sürek Binbir Sanat Şöleni etkinliğimize davet ettik.

Pirimiz, 28 Eylül’de Köln Lanxess Arena’da aramızda olacak.

Ardından Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Sevgili Celal Fırat Dede ve yönetici canlarımızı ziyaret ettik. Yönetici canlarımız da 28 Eylül’de aramızda olacak.

Daha sonra Çorum Cemevimizin Başkanı sevgili Nurettin Aksoy Dedeyle sohbet ettik. Sevgili Dedemiz de 28 Eylül’de aramızda olacak.

Aşk ile…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir