Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK Genel Başkanı Hüaeyin Mat: ‘‘Grup Yorum’a yönelik baskılar asla kabul edilemez‘‘

AABK Genel Başkanı Hüseyin Mat, 113 gündür açlık grevinde olan tutuklu Grup Yorum üyelerine ve izin dönüşü Slovenya sınır kapısında gözaltına alınan İsmet Kılıç’a ilişkin bugün sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklma yaptı. Başkan Mat açıklmasında şunları ifade etti:

‘‘Silivri, Gebze ve Balıkesir hapishanelerinde tutuklu bulunan 10’dan fazla Grup Yorum üyesi 113 gündür süresiz açlık grevinde.

İnsanlar görüşlerinden ve söyledikleri türkülerden dolayı asla yargılanamazlar. İnancımızda yaşam hakkı kutsaldır ve korunmalıdır. Kendine insanım diyen herkes yaşam hakkı konusunda duyarlı olmalıdır. Bu bağlamda insanların bedenlerini ölüme yatırmalarına asla sesiz kalınılmamalıdır. Yetkililer geç olmadan atılması gereken adımları atmalı ve açlık grevleri durdurulmalıdır. Ayrıca haksız, hukuksuz yere tutuklu bulunanlar serbest bırakılmalıdır.

İsmet Kılıç derhal serbest bırakılmalıdır…

Grevli Toplu Sözlesmeli sendikal hak mücadelesi için mücadele etmiş ilerici aydın sosyalist İsmet Kılıç, 26 Temmuz günü Hirvatistan’dan ailece tatil dönüşü sonrası Slovenya sınır kapısında Türkiye’nin çıkardığı Kırmızı Bülten gerekce gösterilerek tutuklanmıştır .

Bu haksız ve keyfî tutuklama sonlandırılmalı ve derhal serbest bırakılmalıdır.‘‘

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir