Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Diyanetin Mersin Cemevimizde yaptığı şovun tek sorumlusu sizlersiniz

  • Ali Öngörmüş –

Biz Halay başı çekip şarkı türkü dinleyip, çok iş yapmış gibi yapıp, cenazelerde bile pişmiş kelle gibi sırıtarak fotoğraf çekip, selfie peşi kovalarken, bizim olmazsa olmaz talebimiz olan Diyanet kaldırılsın demekten öteye gidemediğimiz bugünlerde, Diyanet Alevileri çözmüş olacak ki işinin gereğini yapmaya devam ediyor ve bundada başarılı oluyor.
Çıkın artık Halaydan yeter!!!
Bir an önce silkinip kendimize gelelim. Şunun Alevi’si bunun Alevi’si, yok Arap yok Kürt, Türk Alevi’si…

Alevilik şunun içinde bunun dışında kavgasını bırakın!

Siyasi parti kapısında bekleyerek kızınıza, oğlunuza iş dilenmeyi bırakın!

Siyaset yapmak adına Alevi örgütlerini arka bahçe pozisyonuna sokmayı bırakın!

Her önüne gelen iki lafı biraraya getirip yazar, filozof oldu…  Siz bu kepazelikleri ortaya atana kadar Aleviler Yol’da, birlik beraberliğide en güzel şekilde yaşıyordu.

Bugün Mersin’de yaşanan Diyanetin Cemevimizde yaptığı şovun tek sorumlusu sizlersiniz. Siz izin verdiniz o ziyarete. Sizler yolu açtınız bu olanlara. Çok değil yakın zamanda gerici partinin belediye başkanını pankartla karşılayanları baş köşeye siz oturttunuz. Gene gerici partinin Alevilerden en çok nefret eden bir numaralı adamını siz ağırladınız cemevimizde.

Her fırsatta en büyük Alevi derneği diye bol keseden konuşan genel başkan ve genel sekreter aynı adamla defalarca poz vermedimi? Gene aynı dernek üye ve yöneticileri gerici parti ve ülkücü partiden aday olmadımı? Gerici partinin belediye başkan adayını bu şahıslar ziyaret edip övgüler dizmedi mi ? Neden sustunuz? Bu saydıklarım olurken, şimdi çıkıp günü kurtarmak adına iki satır yazıyla kınayıp Mersin cemevi Başkanı istifa etmeli diyeceğinize, önce siz geçmişte yaşanılanlar için istifaları edin, sonra konuşun bol keseden.
Haaa bu arada Hasan Klavuzu İnanç kurulu başkanlığına getirende siz ve ortaklarınız değilmiydi?…

1 thought on “Diyanetin Mersin Cemevimizde yaptığı şovun tek sorumlusu sizlersiniz

  1. Sayın kılavuz başkanlığa geldiğinde cem evinin 5000 beş bin in üzerinde üyesi vardı bugün üye sayısı 2000 iki binlerce cem evinin kurucularının dahi üyeliği türlü bahanelerle iptal edildi sayın kılavuz almanya da ikamet ettiği dönemlerde ali siz alevilik diyen turgut okerle aynı davanın ferdi idi böyle birinin ALEVİLER e ne faydası olabilir .?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir