Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Türkiye asıl gündemine geri dönmelidir

 

AKP hükümetinin tamda çöküşe geçtiği bir dönemde, CHP tartışması sadece AKP ve yandaşlarının işine gelir. Bu oyuna gelmemek lazım. Türkiye’nin gündemi, açlık, sefalet, işsizlik, demokrasi, eşit yurttaşlık, Türkiye’nin dışarıda yalnız kalmışlığı, AKP nin iktidarda kalması uğruna, hiç yere canından olan askerler, açlıktan toplu intihar edenler olmalıdır.

AKP hükümetinin, “Barış Pınarı” adı altında gerçekleştirdiği savaşta, yalnızlaşmış, tek başına kalmış, emperyalist güçlerin şamar oğlanı haline gelmiş bir Türkiye’nin konuşulmasını önleme adına bilinçli, planlı olarak CHP ve Türkiye kamuoyuna yapılmış bir operasyondur.

Bu oyuna gelmemek ve bu konuyla ilgili tüm dedikodulardan kaçınmak, TV proğramlarıda bu konunun tartışılmasına tepki koymak tüm muhalif güçlerin yararına olduğunu düşünüyorum.

CHP‘ ye kurulan bu düzenek, CHP öncülüğünde tüm yasal muhalif kesimlerce ortaklaşa başlatılan, iktidar yürüyüşünde, parti içerisinde kendilerini sol, sosyal demokrat, devrimci, laik olarak tanımlayan kadroları tasviye ederek, CHP‘ yi istenilen şekilde yapılandırarak “Türk-islam” sentezinden yana olan bir anlayışa teslim etme komplosunun başlangıcı olarak görünmektedir.

Erdoğan’ın yönetimindeki bir Türkiye son zamanlarını yaşamakta. Bu kadroların içinde olduğu bir CHP’ye iktidar olma şansı tanımamak adına girişilen bir oyun olarak okunacak bir olay gibi görünüyor.

Bu gün Ali Babacan’ın televizyona çıkarak kurucağı yeni parti hakkında bilgi vermesi de bu olayın tamda konuşulduğu zamanda olması pek de tesadüf görünmüyor.

Özetle bu gün okuduğum, “Erdoğan hükümetinin son anlarını yaşadığı, yeni hükümetin de CHP nin bu kadrolarıyla olmayacağı, şayet CHP‘de değişim olmaz ise iktidar alternatifinin yeni kurulacak parti gibi görünüyor” olması. Paranın yönettiği bir dünya düşünüldüğünde, CHP yi dizayn(!) etme girişiminin çok da anlaşılmaz olmadığını görüyoruz.

Beceri; CHP dışından kurgulanan bu düzeneğin boşa çıkarılması ve tüm muhalif güçleri de kapsayan CHP öncülüğünde güçlü bir iktidar alternatifi yaratılmasıdır diye düşünüyorum.

İbrahim Solmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir