Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Erdoğan’dan ”Alevi yurttaşların” evinin işaretlenmesine ve ” Alisiz Aleviliğe ” dair açıklama

AHA- AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de Alevi yurttaşların evinin duvarına ‘Defol Alevi’ yazılması olayıyla ilgili ilk açıklamasını yaptı.
AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasın davmında Alman devletin Alisiz Aleviliği desteklediğine ilişkın sunları ifade etti: ” Irk, dil, mezhep farklılıkları öne çıkarılarak Müslümanlar arasındaki fay hatları keskinleştiriliyor. Her gün beş vakit aynı kıbleye yönelenler arasına nifak tohumları serpiliyor. Belirli çevreler arasında ayrı bir din gibi yansıtılmaya çalışılıyor. Batı’da pişirilen ve son dönemde ülkemize ihraç edilmeye çalışılan Alisiz Alevilik gibi yıkıcı projelerin toplum içinde pohpohlanmasının gerisinde bu var. Açık ve net söylüyorum Alman devleti Alisiz Aleviliğe ciddi bedeller ödemek suretiyle İslam dünyasında ve özellile ülkemizde bölünmenin tohumlarını ekmek istiyor” dedi

Erdoğan, Müslümanların Hz. Ali sevgisine ilişkin ise şu ifadelerini kullandı: ”Benim kayınbiraderlerimin bir tanesini adı Hüseyin, bir tanesinin adı Hasan, bir tanesinin adı da Ali’dir. Böyle bir ayrım bizde yok. Bunlar sevgili peygamberimizin en yakınlarıydı, biz onun için severiz.”

AHA / İstanbul

 

 

 

 

İ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.