Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

 AABK ONURSAL BAŞKANI TURGUT  ÖKER’İN DURUŞMASI 13 ARALIK’TA GÖRÜLECEK!

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turgut Öker’in hakında açılan davanın duruşması, 13 Aralık 2019 tarihinde, Saat: 09:35‘de İstanbul Anadolu 25. Asliye Caza Mahkemesi‘nin Kartal’daki duruşma salonun’da görülecek. 13 Aralık günü gerçekleşecek mahkeme sonrası karar verilmesi bekleniyor.

Türkiye ve Avrupadaki Alevi Kurumları, 13 Aralık’ta görülecek olan AABK Onursal Başkanı Turgut Öker’in duruşmasına katılacaklarını ortak imzalı bir afiş ile kamuoyuna duyurdular. Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Alevi Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu, Alevi Kültür Dernekleri ve Demokratik Alevi Dernekleri imazlı afişte, Turgut Öker’e karşı açılan davaya ve 13 Aralık’ta görülecek olan durşmaya ilişkin şu ifadeler yer alıyor: ‘‘ Alevilerin taleplerin dile getirmek suç değildir. AABK Onursal Başkanı Turgut Öker’e konulan yurtdışına çıkış yasağı kaldırlsın. Bu dava, bizim davamızdır! ”

Alevi kurumları, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turgut Öker’in 13 Aralık’ta İstanbul Anadolu Adliyesi’nde görülecek duruşmasına kitlesel katılım çağrısında bulundular.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir