Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Mustafa Sevi; bugün, Neuss Alevi Toplumu‘nda 3. kişisel resim sergisini açtı

AHA- Grevenbroich Alevi Kültür Merkezi- Cemevi’nin İnanç Kurulu’nda yol hızmeti yürüten Mustafa Sevi, resim sanatına duyduğu büyük ilgi ile yıllardır her renginden bir başka özlem, duygu, düşünce ve anlam olan resimler yapıyor. Resim yapmanın yanı sıra toplumsal içerikli şiiriler yazan Sevi, bağlama çalıp deyişlerde söylüyor. O’nu başka bir yönüde, Grevenbroich Alevi Kültür Merkezi tarafından yapılan cemlerde zakiri olarak hızmet yürütmesidir.

‘‘ SANAT BİR AŞK, SANTRÇI AŞIKTIR ‘‘

Sanat ile ilgili güzel bir söz var; ‘‘ Sanat bir aşk, sanatçı aşıktır.‘‘ diye.“  Fabrıkada işçi olarak çalışan Sevi’nin yüreğinede düşmüş sanatın bu aşkı. O, her ne kadar‘‘ Ben hobi olarak resim yapıyorum ‘‘desede” bu durum,  O’nun yüreğinde sanata duyduğu aşk gerçeğini ortadan kaldırmaz.

Daha önce, Mönchengladbach Alevi Kültür Merkezi ile Neuss Alevi- Bektaşi Kültür Merkezi’nde sergi açan Sevi; bugün, Neuss Alevi Toplumu’nun lokalinde 3. kişisel resim sergisini açtı.

‘‘ GERÇEK SANATÇILARA AŞK OLA ‘‘

Neuss Alevi Toplumu’nun bakşanı Ahmet Otlu’nun selamlama konuşması yaptığı resim sergisine ilgi büyüktü. Mustafa Sevi’nin resim sergisine katılan Grevenbroich Alevi Kültür Merkezi‘nin başkan Mesut Kabakçı, resim sergisine ilişkin yaptığı kısa değerlendirme de şu ifadeleri kullandı: ‘‘Mustafa Sevi’nin duygu, düşünce, sevgi ve hislerini amatör bir ruh ve profesyonel bir çalışmayla tuvale yansıttığı resimleri çevre derneklerimizden olan Neuss Alevi Toplumu derneğinde sergilendi. Yoğun ilgi gösterilen resimlerin her birinin hikâyesi Mustafa Sevi tarafından katılımcılara anlatıldı.

Toplumları medeniyet seviyesine yükselten sanatın temsilcileri gerçek sanatçılara
Aşk ola‘‘ dedi.

Alevi Haber Ağı / Grevenbroich

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir