Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Selahattin Demirtaş’ın öyküsünün tiyatrosuna giden Kadir İnanır’ı hedef aldı- video

Soylu, Demirtaş’ın yazdığı öykü kitabı “Devran”ın okuma tiyatrosu olarak sahnelenmesine gidenleri hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın öyküsünün tiyatrosuna giden sanatçı Kadir İnanır‘ı hedef aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu’da Ilgaz 2-Yurduntepe Kayak Merkezi açılış töreninde konuştu. Bakan Soylu, konuşmasında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı öykü kitabı “Devran”ın okuma tiyatrosu olarak sahnelenmesine gidenleri hedef aldı. Soylu, tiyatroya giden sanatçı Kadir İnanır’ı hedefine koyarak, “Eksik yapmışsınız Kadir Efendi” dedi.

Soylu şöyle konuştu:: “Herkes, hepimiz daha fazla tiyatroya gitmeliyiz. Çocuklarımızı daha fazla tiyatroya göndermeliyiz. Ama gittikleri tiyatro, bu ülkenin insanını acıtan, bizim bir yerlere ulaşmamızı istemeyenler tarafından oluşturulan bir tiyatro. Her yeri yakıp yıktılar, 39 kişiyi katlettiler. Talimatı PKK verdi. Türkiye’ye talimatı, o günkü HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve onların merkez yönetim kurulu üyeleri getiriyor. Selahattin Demirtaş bir tiyatro yazıyor. Birileri de karşısına geçip o tiyatroyu seyrediyor, alkışlıyor. Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız o tiyatroya gidenler. O tiyatronun bir tarafına şehit edilen Yasin Börü’nün de fotoğrafını assaydınız, katledilen 39 kişinin de fotoğraflarını assaydınız. Elinizdeki, kanları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz. Bu milleti de aldatamazsınız. Bu ülkeyi de bölemeyeceksiniz. Yurt dışına gidip kulaklarına üflenen birtakım telkinlerle Türkiye’nin huzurunu bozamayacaksınız. Türkiye eski Türkiye değil.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.