Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Süleyman Soylu’nun kendisini hedef göstermesi sonrası tek cümlelik bir açıklama yapan Kadir İnanır, ‘Tek derdimiz barış olsun’ dedi.

Sanatçı Kadir İnanır, kendisini hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tek cümleyle yanıt verdi. İnanır, “Bizim tek derdimiz barış olsun” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın öykülerinin okunduğu tiyatroyu izleyenleri hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sanatçı Kadir İnanır’dan tek cümleyle yanıt geldi. Hürriyet’in Soylu’nun sözlerini hatırlattığı Kadir İnanır, “Konuşmak istemiyorum, bizim tek derdimiz barış olsun” dedi.

Soylu’nun, tiyatro oyununu izleyenleri hedef alan sözleri şöyle: “Herkes, hepimiz daha fazla tiyatroya gitmeliyiz. Çocuklarımızı daha fazla tiyatroya göndermeliyiz. Ama gittikleri tiyatro, bu ülkenin insanını acıtan, bizim bir yerlere ulaşmamızı istemeyenler tarafından oluşturulan bir tiyatro. Her yeri yakıp yıktılar, 39 kişiyi katlettiler. Talimatı PKK verdi. Türkiye’ye talimatı, o günkü HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve onların merkez yönetim kurulu üyeleri getiriyor. Selahattin Demirtaş bir tiyatro yazıyor. Birileri de karşısına geçip o tiyatroyu seyrediyor, alkışlıyor. Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız o tiyatroya gidenler. O tiyatronun bir tarafına şehit edilen Yasin Börü’nün de fotoğrafını assaydınız, katledilen 39 kişinin de fotoğraflarını assaydınız. Elinizdeki, kanları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz. Bu milleti de aldatamazsınız. Bu ülkeyi de bölemeyeceksiniz. Yurt dışına gidip kulaklarına üflenen birtakım telkinlerle Türkiye’nin huzurunu bozamayacaksınız. Türkiye eski Türkiye değil

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir